Крушевська республіка

Крушевська республіка (мак. Крушевска република) — одна з перших республік на Балканах. Була заснована під час Ілінденського повстання і проіснувала 10 днів (з 3 по 13 серпня 1903 року).

Крушевска република
Крушевська республіка

1903

Прапор

Столиця Крушево
Форма правління Республіка
ПрезидентНікола Карев
Історія
 - Засновано 3 серпня 1903
 - Ліквідовано 13 серпня 1903

Історія

Держава створена під час Ілінденського повстання у місті Крушево після його захоплення загоном під керівництвом Ніколи Карева. У місті тут же було сформовано самоврядування і скликано Раду Республіки, яка складалась з 60 членів — по 20 осіб від кожної етнічної громади міста (болгарської, грецької та волоської (арумунської)).

Керівником Тимчасового революційного уряду республіки став Нікола Карев, а всього до нього увійшло 6 чоловік (по 2 від кожної громади).

Найвідоміший документ, виданий урядом Крушевської республіки — Крушевський маніфест, який був складений 6 серпня і закликав все населення Македонії (включаючи албанців і османів) переступити через етнічні та релігійні відмінності і приєднатися до боротьби з тиранією султана.

12 серпня 1903 регулярна османська армія та іррегулярні загони башибузуків, за підтримки артилерії, увійшли до міста. Загони ВМОРО дали бій османам біля Мечкіного каменю, але зазнали поразки.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.