Кубинка I

Кубинка I (Кубинка-Перша) — вузлова залізнична станція Смоленського напрямку МЗ та Великого кільця МЗ у місті Кубинка Одинцовського району Московської області. За характером основної роботи є дільничною, за обсягом виконуваної роботи віднесена до 2-го класу.

Станція Кубинка I

Велике кільце МЗ
Московська залізниця
Пєтєліно — Кубинка I (2),
Кубинка I Тучково (2),
Кубинка II — Кубинка I (3),
Кубинка I Акулово (3)
Кубинка

55°34′44″ пн. ш. 36°41′23″ сх. д.
Рік відкриття 1870 (152 роки)
Тип проміжна
Платформ 2
Тип платформ(и) острівна висока і берегова низька
Форма платформи прямі
Відстань до Москва-Смоленська, км 63,3
Тарифна зона 7
Код станції 182603 ?
Код «Експрес-3» 2000082 ?
Кубинка I
Кубинка I на Вікісховищі

На станції — одна острівна пасажирська платформа, поєднана з містом пішохідним мостом, що є також для переходу з однієї частини міста в іншу, і одна берегова низька примикає до будівлі вокзалу. Обидві платформи сполучені між собою. Будівля вокзалу, побудована в 1899—1900 роках за проектом архітектора І. І. Струкова, двоповерхова в центрі і одноповерхова по краях, розташована на південь від платформи.

Станція є кінцевою для 14-15 пар електропоїздів до Москва-Білоруська по радіальному напрямку.

На станції організована розв'язка між Смоленським ходом і Великим кільцем МЗ. Можливий рух поїздів ВК МЗ як минаючи станцію (для вантажних і швидких, мостом над коліями Смоленського напрямку на схід від станції), так і через станцію. Загальна кількість сполучних ліній становить 6. Від станції відгалужується декілька під'їзних колій.

Пересідаючи на електропоїзди, курсуючі по Великому кільцю МЗ, можна дістатися Маніхіно і Поварово (на північ) та Бекасово-1 і Дєтково на південний схід. На цій дільниці Великого кільця працюють тільки електропоїзди Київського напрямку МЗ (Депо ТЧ-20 Апрелєвка).

Пасажирське сполучення здійснюється електропоїздами серій ЕД, ЕР. Безпересадкове сполучення здійснюється:

  • На захід по радіальному Смоленському напрямку до/зі станції Бородіно
  • На схід по радіальному Смоленському напрямку до Москва-Смоленська, а також далі з переїздом по Олексіївській сполучній лінії в Москві на радіальні Савеловський або Курський напрямки:
    • У напрямку на Кубинку-1 від станцій: Щербинка, Дубна
    • У напрямку з Кубинки-1 до станцій: Дубна, Царицино
  • По Великому кільцю:
    • На південь і південний захід до/зі станцій Дєтково (через Бекасово-1, Бекасово-Сорт., Сандарово, Стовпова) — всього 6-7 поїздів туди, 4-5 поїздів назад, Апрелєвка (через Бекасово-1 — "прямий "електропоїзд на Київський напрямок) — 1 поїзд туди, 2 назад
    • На північ до/зі станції Поварово-2 (через Кубинку-2, Маніхіно-2, Поварово-3) — всього 7-8 пар поїздів. Потяги сполученням до Поварово-2 і зворотного сполучення заходять на станцію Маніхіно-1. При проходженні з Кубинки-1 всі поїзди роблять заїзд на Маніхіно-1: прибуваючи в Маніхіно-2, склад змінює напрямок руху, далі до Маніхіно-1, повторно змінює напрямок руху, і знову прямують на станцію Маніхіно-2, і далі на Поварово-2. При проходженні з Поварово-2 це відбувається у зворотному порядку.
  • на пiвдень проходит зализниця лiнiя до станції Парк «Патриот».

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.