Олексіївська сполучна лінія

Олексіївська сполучна лінія - залізнична сполучна лінія Московського залізничного вузла, яка використовується для транзитного руху поїздів з одного радіального напрямку вузла на інший.

Олексіївська сполучна лінія
Тип залізнична лінія
Статус діюча
Засновано 1870
Штаб-квартира Москва
Роки функціонування з 1870
Країна  Росія
Експлуатаційна довжина колій 12 км
Ширина колії 1 520 мм
Кількість станцій 3 (+2 крайні)
Материнська компанія Московська залізниця

 Олексіївська сполучна лінія у Вікісховищі

Прямує Центральним, Північно-Східним, межею між Центральним і Північним адміністративними округами Москви. Відноситься до Московської залізниці (Московсько-Курського регіону).

Має в своєму складі:

При цьому ділянка лінії між платформами Москва-Станколіт і Ржевська (не включаючи їх) знаходиться в межах станції Москва-Ризька, в тому числі розв'язка з Ризьким напрямком і колишній пост Олексіївський, а також два передавальних стрілочних з'їзди до станції Москва-Товарна головного ходу Жовтневої залізниці. Ділянка з відгалуженням на Савеловський напрямок знаходиться в межах станції Москва-Бутирська, в тому числі одна колія у платформи Савеловська.

Лінією здійснюється приміський пасажирський рух на/з напрямків:

  • Смоленський (Білоруський) (зі/до станцій Савеловського або Курського напрямку)
  • Ризький (тільки зі/до Ржевської, Каланчевської і станцій Курського напрямку)
  • Курський (крім Савеловського вокзалу)
  • Савеловський (тільки зі/до станцій Білоруського напрямку)
  • Горьківський (тільки один експрес на день до Каланчевської, частіше сполучення обмежено кількістю колій з Горьківського напряму на транзитні платформи Курського вокзалу).

Крім продовження проходження електропоїздів далі основних вокзалів до Каланчевської або інших вокзалів, гілка дозволяє з'єднувати попарно напрямки різних вокзалів, і ця можливість інтенсивно використовується для транзитного пасажирського сполучення електропоїздами:

  • Смоленський - Савеловський напрямки
  • Смоленський - Курський напрямки
  • Курський - Ризький напрямки (минаючи платформи Ризького вокзалу)

Також поїздами далекого прямування використовуються з'їзди на Октябрську залізницю, Савеловський і Тульський напрямки:

  • Ленінградський-Курський напрямки (для поїздів, що прямують з Санкт-Петербурга або Мурманська в напрямку Кавказу або Криму)
  • Ленінградський - Горьківський напрямок (використовувалося «сапсаном» маршруту Санкт-Петербург - Нижній Новгород в 2010-2011 роках)
  • Смоленський-Курський напрямок (поїзд 109С Москва-Анапа, прямуючий з приміської платформи Білоруського вокзалу).

Через те, що моторвагонне депо ТЧ-18 ім.Ілліча, яке обслуговувала раніше Смоленський напрямок, закрито, і всі електропоїзди передані в депо ТЧПРІГ-14 Лобня, Олексіївська сполучна лінія забезпечує можливість переміщення поїздів з депо ТЧПРІГ-14 Лобня Савеловського і ТЧПРІГ-3 Перерва Курського напрямків для роботи на Смоленському напрямку.

З огляду на всі можливі пересадки з охоплених лінією вокзалів та зупинних пунктів, не охопленими цією пересадковою системою залишаються тільки Київський і Павелецький напрямки (вокзали є тупиковими, знаходяться на південному заході/півдні, в той час як дана лінія проходить північніше). При цьому Павелецькийнапрямок пов'язаний з Курським через сполучну гілку Царицино - Бирюлево на півдні Москви, по якій є рух поїздів далекого прямування, але немає приміського (в середині 2000-х ходив Аероекспрес з Білоруського вокзалу в аеропорт Домодєдово).

Історія

Олексіївська сполучна лінія спочатку поєднувала Курський вокзал з сьогоденною Октябрською залізницею, до 1870 року була продовжена до Смоленського вокзалу.

У 1890-х роках до неї приєднали Царську гілку, яка дозволила напряму потрапити на Смоленський вокзал з Петербургу[1].

У 1981 році перша колія Савеловського вокзалу продовжена на Олексіївську лінію до Білоруського напрямку, організовано транзитний рух електропоїздів між Білоруським і Савеловським напрямками (транзитний неприміський рух існував і до цього). У 2011 році поряд побудовано ще одну колію і платформа для двоколійного руху для безперешкодного курсування Аероекспресу разом з приміськими електропоїздами.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.