Кубок світу з регбі 2007

Шостий кубок світу з регбі-15 відбувся у вересні-жовтні 2007 року в Франції. Право участі в основному турнірі в результаті кваліфікаційних змагань здобули 20 збірних. На першому етапі вони розбиті на 4 підгрупи по п'ять команд кожна. У підгрупах ігри проводилися за круговою системою. Дві перші команди з кожної підгрупи вийшли у чвертьфінал, починаючи з якого працювала система з вибуванням. У круговому турнірі за перемогу команда отримувала 4 очки, за нічию — 2. Крім того бонусні очки надавалися командам за чотири спроби й більше, а також за програш із різницею, меншою ніж сім очок.

Підгрупи

Підгрупа A Підгрупа B Підгрупа C Підгрупа D

Англія
Самоа
ПАР
Тонга
США

Австралія
Канада
Фіджі
Японія
Уельс

Італія
Нова Зеландія
Португалія
Румунія
Шотландія

Аргентина
Франція
Грузія
Ірландія
Намібія

Матчі в підгрупах

Турнір відкрився грою між господарями, Францією, й збірною Аргентини. Пуми несподівано перемогли 17:12, поставивши господарів, які вважалися одними із фаворитів турніру, в скрутне положення.

Серед матчів перших турів слід відзначити дві перемоги збірної Тонга над США й принциповими супротивниками — Самоа. В третьому матчі підгрупи Тонга поступилася Південній Африці з рахунком 25:30. Південна Африка виграла всі свої перші матчі, забезпечивши собі перше місце в підгрупі. Вирішальний матч за друге прохідне місце між Тонга й Англією закінчився перемогою англійців 36:20. Таким чином Англія забезпечила собі вихід у чвертьфінал з другого місця місця в підгрупі.

Іншими героями перших турів стала збірна Грузії. Хоча вона й поступилася Аргентині та Ірландії (10:14), але несподівано дала обом командам справжній бій. В третьому матчі Грузія переграла Намібію з рахунком 30:0, таким чином здобувши 6 очок. В останньому матчі грузини програли Франції. Незважаючи на останній програш, лело повертаються додому на коні, перевершивши сподівання.

В інших принципових матчах між аутсайдерами Румунія переграла Португалію 14:10, Канада зіграла внічию з Японією, Самоа виграли в США 25:21.

У третьому турі Франція виправила своє становище, вигравши в Ірландії 25:3.

Крім Південної Африки з легкістю забезпечили собі перемоги в групах All blacks й Австралія. Боротьбу за друге місце в підгрупах вибороли у принципових матчах Англія, перемігши Тонгу, Фіджі, подовлавши Уельс, Шотландія, вигравши в Італії 18:16, збірна Аргентини після перемоги над Ірландією й збірна Франції після перемоги над Грузією.

Чвертьфінали

На стадії чвертьфіналів зустрічалися

  • Англія 12 - 10 Австралія
  • Франція 20 - 18 Нова Зеландія
  • Аргентина 19 - 13 Шотландія
  • Південна Африка 37 - 20 Фіджі

Англія перемогла завдяки чотирьом влучним карним ударам Джоні Вілкінсона, хоча англійці були єдиними з чвертьфіналістів, хто не здійснив жодної спроби.

Півфінали

  • Англія 14 - 9 Франція
  • Південна Африка 37 - Аргентина 13

Гра за третє місце

Аргентина 34 - 10 Франція

Пуми провели фантастичний турнір, вперше в історії здобувши бронзу .

Фінал

Південна Африка 15 - 6 Англія

У грі не було здійснено жодної спроби. Всі очки були набрані із штрафних ударів. Очки заробили: ПАР: Персі Монтґомері - 12 очок Франсуа Стайн - 3 очки. Англія: Джонні Вілкінсон - 6 очок.

Найкращий гравець

Найкращим гравцем Кубку світу визнано захисника збірної ПАР Персі Монтґомері, який із очковим доробком у 105 очок став найкращим бомбардиром чемпіонату.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.