Кудара-но Конікісі

Кудара-но Конікісі (яп. 百済王) — один зі впливових японських шляхетських родів іноземного походження. Найбільшу вагу мав у період Асука. В період Нара завдяки вигідним шлюбам розширили свою присутність серед вищої бюрократії, його представники й далі обіймали значні державні посади й мали ранг не нижче п'ятого. Згодом рід занепав.

Історія

Сонгван, син Їчжа, вана корейської держави Пекче, після завоювання останньої військами Сілли 660 року, втік до Японії, де провів решту життя. Власне ім'я Сонгван змінив на Дзенкьо. Він спільно з іншими корейськими переселенцями влаштувався в повіті Пекче-гун у південній частині сучасної префектури Осаки, де вже компактно проживали ті, хто перебрався з Корейського півострова. Навіть у нинішній Японії багато представників корейської діаспори живуть у районі Ікуно-ку, що відповідає цьому регіону.

Процес приєднання нащадків Сонгвана до японської знаті тривав досить довго. Лише у 691 року Імператор Дзіто надав їм нове родове ім'я Кудара-но Конікісі, що означає «ван Пекче» (конікісі — це «ван», а Кудара — японською назва Пекче). За часів Кудара-но Конікісі Кейфуку клан перемістився до міста Хіраката в північній частині сучасної префектури Осаки. Саме Кейфуку пожертвував золото для позолоти статуї Будди в храмі Тодайдзі в Нарі. Він звів як родовий великий храм, названий Кударадзі, тобто храм Пекче. Цей храм був знищений пожежею, на його місці розплановано парк. Неподалік є синтоїстський храм Кудара-дзіндзя, споруджений приблизно тоді ж.

У період Нара рід Кудара-но Конікісі породичався з Імператорським правлячим домом, а також із могутніми японськими кланами, насамперед Фудзівара. Це дало змогу досягти посади губернаторів провінцій і військових звань на кшталт генерала, а 3 представники клану отримали третій чиновницький ранг. На початку IX століття починається поступовий занепад Кудара-но Конікісі, до початку X століття він щезає з політичного життя.

Відомі представники

  • Кудара-но Конікісі Дзенкьо (617—700), засновник роду
  • Кудара-но Конікісі Кейфуку (697—766), міністр покарань
  • Кудара-но Конікісі Сунтецу (740—795), військовик
  • Кудара-но Конікісі Букйо, камі (губернатор) провінції Дева

Джерела

  • Tanaka Fumio 田中史生: Kanmu chō no Kudara no Konikishi shi' 桓武朝の百済王氏, Nihon kodai kokka no minzoku shihai to toraijin 日本古代国家の民族支配と渡来人, pp. 72–109, 1997.
  • Ōtsubo Hidetoshi 大坪秀俊 : Kanmu chō ni okeru Kudara no Konikishi shi 桓武朝における百済王氏, Ryukoku-shidan 龍谷史壇, NO. 119/120, pp. 118—177, 2003.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.