Культурна спадщина Сербії

Культурна спадщина Сербії (серб. Непокретна културна добра (НКД) / Nepokretna kulturna dobra (NKD); дослівно «Нерухомі культурні цінності») об'єкти культурної спадщини Сербії (включно з Косово) які захищені сербським Законом про культурну спадщину. Деякі з них також входять до списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Сербії.

Загальна характеристика

Збереженням і захистом об'єктів культурної спадщини в Сербії займається Національний інститут із захисту пам'яток культури.[1] Інститут складає Центральний реєстр об'єктів культурної спадщини.[2]

Центральний реєстр Національного інституту по захисту пам'яток культури в даний час налічує 2409 нерухомих культурних цінностей, з яких 2110 — культурні пам'ятки, 72 — пам'ятки стосовно історичних осіб, 156 — археологічних пам'яток і 71 — знаменні місця. Категорію нерухомих культурних цінностей має 782 об'єктів, з яких 200 має велике значення, і значимих 582. Серед нерухомої культурної спадщини, що має велике значення 155 культурних пам'яток, 11 фізичних культурних та історичних пам'яток, 18 археологічних пам'яток і 16 , що являють інтерес, у тому числі нерухомої культурної спадщини, що має велике значення 512 культурних пам'яток, 28 фізичних культурних та історичних пам'яток, 25 археологічних пам'яток і 17 відомих (пам'ятники) особливої ​​культурної та історичної значущості.

Культурна спадщина Сербії виняткової важливості

Це об'єкти найвищого рівня державного захисту, як це визначено законом. Для того, щоб бути в цьому списку, об'єкти культурної спадщини повинні відповідати принаймні одному з таких критеріїв:

  • Втілює особливу значимість, що відноситься до соціального, історичного та культурного розвитку народів в історії і розвитку природного середовища країни ;
  • Свідок важливих історичних подій в історії країни;
  • Є унікальним або рідкісним явищем людської творчості певного періоду часу або унікальний приклад з природної історії;
  • Володіє винятковою художньою або естетичною цінністю.

Заувага

Косово є предметом територіальної суперечки між Республікою Сербією та Республікою Косово. Республіка Косово в односторонньому порядку проголосила незалежність 17 лютого 2008, але Сербія стверджує, що це частина її суверенної території. Два уряди почали нормалізувати відносини в 2013 році, в рамках Угоди Брюсселя. Косово було визнано 108 з 193 держав-членів Організації Об'єднаних Націй.

Примітки

  1. Офіційний вебсайт
  2. National Institute for Protection of Cultural Monuments official site: Nepokretna kulturna dobra — NKD, retrieved 10 December 2013

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.