Купюра

Купюра — українське слово, яке може вживатися в різних значеннях.

Слово «купюра» походить від французького coupure, що буквально означає — розріз, поріз. Може використовуватися в двох значеннях:

1. Скорочення в тексті літературного, драматичного або музичного твору, пропуск окремого розділу, епізоду, кінокадру, репліки тощо. Часто — з політичних мотивів.

Наприклад:

  • "Вперше «Щоденник Тараса Шевченка» надруковано в журналі «Основа» з численними купюрами, зашифруванням багатьох прізвищ і зміною окремих слів та виразів (Тарас Шевченко. Твори в п'яти томах.- том 5-й. — К., 1971.- C. 456).

2. Білет грошового знака або цінного паперу (акція, вексель, облігація та ін.) з позначеною на ньому номінальною вартістю.

Наприклад:

  • Грошові купюри (див. гроші) випускаються різного номіналу (від одиниці до ста і більше). В Україні з 2 вересня 1996 року грошовий обіг обслуговують купюри номінальною вартістю 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 гривень.

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.