Кучук-Ламбатська бухта

Кучук-Ламбатська бухта — це невелика, затишна і досить глибока мальовнича бухта, розташована на Південному узбережжі Криму, на відстані 12 км на захід від міста Алушта, на сході обмежується мисом Плака.

Кучук-Ламбатська бухта

названо на честь Малий Маяк
Вид на Кучук-Ламбат з Карасану. Крим. 1830-ті роки
44°36′12″ пн. ш. 34°22′22″ сх. д.
Море Чорне море
Прибережні країни  Україна
Регіон Автономна Республіка Крим
Міста та поселення Алушта
ідентифікатори і посилання
Кучук-Ламбатська бухта
Кучук-Ламбатська бухта (Україна)
Кучук-Ламбатська бухта
Кучук-Ламбатська бухта (Автономна Республіка Крим)

Опис

Кучук-Ламбатська бухта. Сучасний вигляд з Аю-Даг.
Кучук-Ламбатська бухта. Сучасний вигляд з мису Плака.

Бухта та місцевість навколо неї до 1945 року називалася «Кучук-Ламбат» (Малий Маяк). Як встановили археологи, ні в ранньому, ні в пізньому середньовіччі маяка ще не було. Але на давньогрецьких лоціях, що використовувалися при морських переходах від Пантікапея до Херсонеса, позначено містечко Лампадон («лампада-світильник», «маяк»), що розташовувалося в Кучук-Ламбатський бухті. Враховуючи умови каботажного плавання на початку тисячоліття, для безпечного заходу в бухту вночі необхідно було мати два або навіть три маяки. Один з них знаходився на мисі Аю-Даг, інший — на пагорбі Біюк-Ламбат (Малий Ай-Тодор), третій повинен був підніматися на Кучук-Ламбатське кам'яне нагромадження, яке знаходиться вище, ніж мис Плака і, отже, краще проглядається з моря. На те, що на березі було стародавнє поселення, вказує чимала кількість керамічного матеріалу, що потрапив в акваторію і з берега, і датується він, починаючи мало не з IV ст. до н. е. по XV ст. Підводні археологічні дослідження виявили поблизу Плаки ознаки кількох стародавніх корабельних аварій. Залишки вантажу корабля VII ст. знайдені на схід від мису, а судно X–XI ст. лежить на захід від нього. Неподалік знаходиться Палац княгині Гагаріної та Кучук-Ламбатський кам'яний хаос.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.