Кінотеатр імені Т. Г. Шевченка (Хмельницький)

49°25′23″ пн. ш. 26°59′07″ сх. д.

Кінотеатр імені Т. Г. Шевченка

На честь Чкалов Валерій Павлович і Шевченко Тарас Григорович
49°25′23″ пн. ш. 26°59′07″ сх. д.
Країна  Україна
Розташування Хмельницький

Кінотеатр імені Т. Г. Шевченка
Кінотеатр імені Т. Г. Шевченка (Україна)
shevchenko.km.ua

Кінотеатр імені Т. Г. Шевченка кінотеатр у обласному центрі місті Хмельницькому, центральний і найбільший кінотеатр міста (і області), улюблений серед містян осередок культури й дозвілля.

Кінотеатр розташований за адресою: вул. Проскурівська, буд. 40[1][2][недоступне посилання з 15.07.2018]. Заклад не змінював свого профілю ніколи протягом своєї 70-літньої історії. Нині в кінотеатрі здійснюється демонстрація вітчизняних та зарубіжних кінофільмів, проходять різноманітні культурні події, інші масові заходи.

З історії закладу

Спорудження нового спеціалізованого кінотеатру у актуальному для свого часу архітектурному стилі в тодішньому Проскурові розпочалося в 1936 році, однак урочисте відкриття його відбулося лише 13 листопада 1940 року. Цього ж дня відбувся перший кіносеанс — демонстрували нову комедію «Музична історія». Першою назвою кінотеатру на тривалі роки стала «Кінотеатр імені Чкалова».

Кінотеатр ім. Чкалова у Хмельницькому відразу по праву увійшов до числа найкращих в УРСР, адже мав найсучаснішу для свого часу кіноапаратуру, просторий кінозал, фоє, бібліотеку, музично-оркестровий зал, буфет. Містився він на тодішній центральній площі міста.

Під час ІІ Світової війни у кінотеатрі продовжували показувати кіно — переважно для офіцерів і солдатів німецької армії. У 1942 році поблизу приміщення кінотеатру впав німецький літак.

По війні, у 1949 році в кінотеатрі ім. Чкалова обладнали малий зал, розширили великий.

1964 року кінотеатр став широкоформатним.

У перші роки незалежності України — в 1992-му заклад дістав сучасну назву — його перейменували у кінотеатр імені Т. Г. Шевченка, хоча і донині старожили нерідко називають його народною назвою Чкальник.

У 19902000-і роки кінотеатр був переобладнаний і переоснащений згідно з вимогами часу, і на тепер (2-а пол. 2000-х років) лишається центральним міським кінотеатром Хмельницького, улюбленим закладом дозвілля мешканців і гостей міста.

Джерела

  • Єсюнін С. М. Кінотеатр ім. Т. Г. Шевченка // Хмельницький культурний. З минулого в майбутнє., Хмельницький, 2006, стор. 23-24

Примітки

  1. Афіша кінотеатру
  2. https://sites.google.com/site/ne0umnichay/klienty/sevcenko. Архів оригіналу за 26 травня 2015. Процитовано 26 травня 2015.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.