Ландтаг Північного Рейну-Вестфалії

Ландтаг Північного Рейну-Вестфалії (нім. Landtag Nordrhein-Westfalen) є законодавчим органом влади (ландтагом) німецької землі Північний Рейн-Вестфалія, який скликається її столиці Дюссельдорф, в східній частині району Хафен. Ландтаг є центральним законодавчим органом у політичній системі Північного Рейну-Вестфалії. На додаток до прийняття законів його найважливішими завданнями є обрання земельного міністра-президента та уряду. Нинішній уряд є коаліційним, і складається з двох партій: Християнсько-демократичного союзу (ХДС) та Вільної демократичної партії (ВДП), кабінет міністрів очолює Арміна Ласчета з червня 2017 року[1].

Ландтаг Північного Рейну-Вестфалії
Дата створення / заснування 2 жовтня 1946
Держава  Німеччина
Адміністративна одиниця Дюссельдорф
Юрисдикція Північний Рейн-Вестфалія
Розташування штаб-квартири Landtag of North Rhine-Westphaliad
Кількість місць 199
Хештег ltnrw і LTNRW
Кількість відстежувачів 6104
Офіційний сайт(нім.)
 Ландтаг Північного Рейну-Вестфалії у Вікісховищі

Останні вибори відбулися 14 травня 2017 року.

Структура

Ландтаг складається зі 181 депутата, що обирається на п'ятирічний термін прямим загальним голосуванням за пропорційною виборчою системою і методом Сент-Лагю.

181 місце розподіляється за партійним списком, за умови, що партія виграла 5% голосів на рівні землі. Якщо партія виграла одномандатні виборчі дільниці, то вона отримує тільки місця по одномандатних округах.

У період з 1950 по 1970 рік ландтаг Північного Рейну-Вестфалії обрався на чотирирічний термін.

Велика частина роботи парламенту проводиться в комітетах, а не на пленарних засіданнях. На початку кожного законодавчого періоду члени парламенту обирають Президію, яку очолює президент парламенту (на відміну від міністра-президента) і Раду старійшин (Ältestenrat), яка по суті є радою з надання допомоги управлінським питанням. Крім того, в цей період заповнюються місця в комітеті.

Нинішній склад

Партія % Місць
Християнсько-демократичний союз (CDU) 33,0 %
72 / 199
Соціал-демократична партія Німеччини (SPD) 31,2 %
69 / 199
Вільна демократична партія (FDP) 12,6 %
28 / 199
Альтернатива для Німеччини (AfD) 7,4 %
16 / 199
Союз 90/Зелені (Grünen) 6,4 %
14 / 199

Примітки

  1. Krug, Christian. Martin Schulz’s SPD shut out in North Rhine Westphalia. Politico EU. Процитовано 17 червня 2017.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.