Ластовиння

Ластови́ння, ластови́нки, весня́нки[1][2][3] — генетичні особливості пігментації шкіри, що успадковуються за автосомно-домінантним типом. Зумовлюється відкладенням у шкірі особливого фарбника — меланіну. Однак, на відміну від родимок і великих пігментних плям, ластовинки не містять збільшеної кількості клітин, що виробляють меланін (меланоцитів).

Ластовинки

Ластовиння найчастіше трапляється в білявих та рудоволосих чоловіків і жінок і здатне різко проявлятись у весняно-літній період.

Проявляється ластовиння в основному на обличчі, рідше — шия, руки, груди, плечі. Буває округлої або овальної форми від світло-жовтого до темно-коричневого кольору. З'являється у віці старше 4-5 років на відкритих місцях шкірного покриву. З віком відзначається тенденція до його зменшення або повного зникнення.

Веснянки — своєрідний щит, який охороняє людину від шкідливого випромінювання. Під впливом сонячних променів кількість веснянок збільшується. Проте на їхню появу впливає не тільки сонячне випромінювання.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.