Левітрон

Левітрон дзиґа, яка обертаючись, здатна «зависати» в повітрі над спеціальною магнітною коробкою.

Принцип роботи

Принцип роботи базується на трьох фізичних законах: другому законі Ньютона, законі всесвітнього тяжіння і законі взаємодії магнітних полів. В розкрученому стані, магнітна дзиґа масою ~20 грамів здатна повиснути над певним чином розташованою системою постійних магнітів у коробці (оскільки магніти постійні, левітрон не потребує джерела електричного струму). Магнітне поле не дає дзидзі відхилитися від центра коробки. Перебуваючи в повітрі, дзиґа практично не зазнає дії сили тертя, внаслідок чого, вона може висіти досить довго, проте рівновага в системі настільки тонка, що невеликі коливання температури і магнітного поля Землі можуть вплинути на неї.

Інші пристрої, що працюють за принципом левітрона

Реалізацією сувенірів та іграшок подібного типу займається американська компанія «Чарівні іграшки та подарунки» (Fascinations Toys and Gifts), що розміщена в Сіетлі. До них належать: «Перпетуатор» (Perpetuator) — постійно повислий левітрон, що працює від електромережі, до нього додано електромагнітні поля, що підтримують обертання дзиґи, «Art Bank» — коробка, всередині якої в повітрі знаходиться модель літака, монети або тенісного м'ячика, а також «Amazing Anti-Gravity Globes» — «летючий глобус»

Патент

Патент на левітрон з травня 1983 року належить американському винахіднику Рою Херіґену.

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.