Лека Захарія

.Лека Захарія (пом. 1444) — албанський феодал з роду Захарії, правитель Саті і Даньо . Єдиний син і наступник Коджі Захарії.

Лека Захарія
алб. Lekë Zaharia
 
Смерть: 1447
Національність: албанці
Рід: Zaharia familyd
Батько: Koja Zahariad

Біографія

Після смерті свого батька Коджі Лека Захарія успадкував його володіння (замки Саті і Даньо). У 1444 році Лека Захарія став одним із засновників Лежської ліги, створеної албанськими князями для протидії агресії з боку Османської імперії.

За свідченням історика Маріна Барлеті, між Леком Захарія і Леком Дукаджині в 1445 році під час церемонії укладання шлюбу Мамікі Кастріоті (сестри Скандербега) і Музакі Топіа стався конфлікт. У феодалів виникла суперечка через Ірену Душмані, спадкоємицу роду Душмані. Згодом Ірена стала дружиною Лека Захарії. На одному зі свят, де зібрались усі члени Ліги, сталося криваве зіткнення між обома сторонами, в результаті якого Лека Дукаджині був тяжко поранений. Його врятував італієць Врана Конті, один із кращих воєначальників Скандербега.

У 1447 році Лека Захарія був убитий у своєму замку Даньо. У його вбивстві був звинувачений його ворог Лека Дукаджині .

Венеційські документи повідомляють, що це вбивство сталося у 1444 році . Згідно венеційському хроністу Стефано Магно, вбивцею Лека Захарії був його васал Микола Дукаджині, який вбив його в бою. Стефано Магно також заявляв, що перед своєю смертю Лека Захарія висловив побажання, щоб його володіння відійшли до Венеційської республіки.

Лека Захарія помер, не залишивши спадкоємців. Його столиця замок Даньо повинен був перейти під контроль Лежської ліги, на чолі якої стояв Скандербег . Але мати Лека Боза здала Даньо венецїйцям. Захоплення Даньо стало приводом для початку Албано-венеційської війни, яка тривала два роки. Зрештою, замок Даньо залишився під контролем венеційців, які стали платити щорічну данину Скандербегу .

Джерела

  • Ostrogorsky, George (1951), Pronija: Prilog istoriji feudalizma u Vizantiji iu juznoslovenskim zemljama (in Serbo-Croatian), Belgrade: Serbian Academy of Science and Arts, OCLC 162891544
  • Božić, Ivan (1979), Nemirno pomorje XV veka (in Serbian), Beograd: Srpska književna zadruga, OCLC 5845972
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.