Лемур котячий

Лемур котячий (Lemur catta) — вид приматів, єдиний представник роду Лемур родини Лемурових підряду мокроносих мавп. Інша назва «кільцехвостий лемур».

?
Лемур котячий

Біологічна класифікація
Царство: Тварини
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Підряд: Мокроносі мавпи (Strepsirrhini)
Інфраряд: Лемуровиді (Lemuriformes)
Родина: Лемурові (Lemuridae)
Рід: Лемур (Lemur)
(Linnaeus, 1758)
Вид: Лемур котячий
Lemur catta
(Linnaeus, 1758)

Поширення котячого лемура
Посилання
Вікісховище: Lemur catta
Віківиди: Lemur catta
EOL: 326533
ITIS: 572872
МСОП: 11496
NCBI: 9447
Fossilworks: 104138

Опис

Котячих лемурів так назвали через їх велику схожість з кішками. У котячого лемура вушка, черевце, мордочка білого кольору і тільки навколо очей чорні трикутники. Хвіст у котячого лемура розфарбований чорно-білими смугами, яких налічується 13 штук. Довжина хвоста котячого лемура становить від 54 до 62 см, досить довгий, якщо врахувати, що довжина тіла майже в половину менше. Середня вага: 2–2,4 кг. Хвіст служить їм для сигналів між родичами й утримання рівноваги під час стрибків з дерева на дерево.

Спосіб життя

Полюбляє саванні, чагарники, невеликі ліси, скелясті місцини. Значний час проводить на землі. Зустрічаються котячі лемури на півдні й південному заході острова Мадагаскар і лише невелика популяція спостерігається в горах Андрінгітра, на південно-східному плато.

Активний удень. Добре лазить по деревах. Живе стадами до 20 особин. Спілкується своєрідним муркотінням. Здатний стрибати до 10 м у довжину. Під час хвилювання спрямовує уперед розширені очі, а хвіст просовує поміж передніх лап. Живиться фруктами, листям, квітами.

Парування відбувається у березні — квітні. Самиця котячого лемура може привести потомство один раз на рік і тільки одне дитинча (хоча в окремих випадках може бути і двійня). Вагітність у них триває близько семи місяців, потомство з’являється на світ з серпня по жовтень. Вага новонародженого котячого лемура становить від 80 до 120 грамів. Наступні два місяці після свого народження малюк пересувається на спині або на животі своєї мами. А у віці п'яти місяців дитинча котячого лемура починає самостійно добувати собі їжу. Попри таку ретельну турботу, смертність серед молодняку ​​досягає 30-50% в перший рік життя. Середня тривалість життя котячих лемурів становить 35 років. 

Легенди

Лемур — в перекладі з давньогрецької означає душу померлого або ж привид.

На Мадагаскарі й сусідніх островах люди вважають лемурів священними тваринами. Існує легенда, що колись дуже давно лемури були людьми, а потім, живучи в лісі, обросли шерстю і перетворилися на тварин. Коли який-небудь необережний лемур потрапляє в пастку, малагасієць обов'язково звільнить його і випустить, а якщо лемур поранений, то вилікує. Побачивши лемура в лісі, селянин чи мисливець церемонно з ним розкланятися і привітає, немов близького родича.

Галерея

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.