Лепін Анатолій Якович

Лепін Анатолій Якович (1907—1984) — радянський композитор латиського походження, автор понад 500 пісень, восьми оперет та інших музичних творів.

Лепін Анатолій Якович
Основна інформація
Дата народження 17 (30) грудня 1907
Місце народження Москва, Російська імперія
Дата смерті 24 жовтня 1984(1984-10-24) (76 років)
Місце смерті Москва, СРСР
Поховання
Громадянство СРСР і Російська імперія
Професії композитор
Освіта Московська державна консерваторія імені П. І. Чайковського
Жанри пісня і оперета
Нагороди

Особливо популярною стала музика Лепіна до кінофільмів, серед яких: «Ми з вами десь зустрічалися», «Дівчина без адреси», «Карнавальна ніч» та ін. Заслужений діяч мистецтв Латвійської РСР (1945 рік), автор музики гімну Латвійської РСР (1944). Нагороджений трьома орденами і кількома медалями. Член СК СРСР.

Із життєпису

Народився 17 (30 грудня) 1907 року в Москві, куди незадовго до цього переселився його батько, настроювач музичних інструментів, латиш за походженням, Яків (Єкаб) Лієпіньш (Jēkabs Liepiņš).

У 1925 році Анатолій вступив до Державного технікуму кінематографії (майбутній ВДІК), але через рік перейшов до Музичного технікуму ім. братів Рубінштейнів. Далі продовжив навчання в нонсерваторії імені П. І. Чайковського, яку закінчив в 1936 році за спеціальністю «композитор» і був розподілений в Ташкентську консерваторію викладачем. Через два роки (1938) став викладачем Харківської консерваторії. Одночасно з академічною освітою захоплювався джазовою музикою і написав кілька пісень для Леоніда Утьосова і Н. А. Казанцевої.

У роки війни виїжджав на фронт з авторськими концертами. У 1945 році на запрошення голови Верховної Ради Латвійської РСР Августса Кірхенштейнса Лепін переїхав до Риги. Там він взяв участь в конкурсі з написання музики гімну Латвійської РСР, на якому переміг і став автором музики Державного гімну Латвійської РСР (вірші Ф. Я. Рокпелніса і Ю. Ванага). Працював для Латвійського музичного театру. Член ВКП (б) з 1949 року. З 1950 року жив у Москві за адресою: Огарьова, 13.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.