Листовійки

Листовійки (Tortricidae) родина метеликів. Розмах крил 8-40 мм, зазвичай 10-25 мм, складені дахоподібно. Передні часто з малюнком у вигляді смужок, задні однотонні, сірі. Хобіток погано розвинений, але багато видів всмоктують воду та сік, що витікає з пошкоджених стовбурів дерев. Налічують понад 6000 видів. Доволі поширені, більшість у тропічних та широколистяних лісах Азії, кілька видів у пустелях.

?
Листовійки

Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Лускокрилі (Lepidoptera)
Родина: Листовійки (Tortricidae)
(Leach, 1815)
Понад 1,050 родів
Понад 10 350 видів
Підродини
Синоніми
Olethreutidae
Посилання
Вікісховище: Tortricidae
Віківиди: Tortricidae
EOL: 914
ITIS: 117856
NCBI: 7139
Fossilworks: 134448

Гусениці живуть у листі, яке вони згортають за допомогою шовковичних ниток (звідси назва), часто в плодах, стеблах, під корою і на корінні.

Заляльковуються в місці живлення, деякі — в підстілці чи ґрунті, інколи в коконі. В більшості видів зимуюча стадія гусениця.

Багато листовійок є серйозними шкідниками сільського та лісового господарства, наприклад яблунева плодожерка. Важливий внесок у вивчення листовійок Палеарктики зробив О. С. Данилевський, а у розробку методів боротьби із шкідливим видами цих метеликів зробили О.І. Воронцов і український ентомолог М.А. Теленга.

Джерела

  • Биология. Большой энциклопедический словарь. — М.: Большая Российская энциклопедия, 1998. (рос.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.