Лоа (річка)

Басейн річки Лоа
Лоа
Річка Лоа у місті Калама
21°25′48″ пд. ш. 70°03′27″ зх. д.
Витік Західна Кордильєра Анд, схили вулкану Міньо
висота, м 4277 м
Гирло Тихий океан
• координати 21°25′48″ пд. ш. 70°03′27″ зх. д.
висота, м 0
Басейн Loa Basind
Країни:  Чилі
Прирічкові країни:  Чилі
Регіон II Регіон Антофаґаста
I Регіон Тарапака
Довжина 440 км
Площа басейну: 33 570 км²
Середньорічний стік 2,43 м³/сек
Притоки: San Salvador Riverd, Salado River (Loa)d, Сан-Педро і Río Chelad
Ідентифікатори і посилання
GeoNames 3882821
 Медіафайли у Вікісховищі

Лоа (ісп. Río Loa) — найдовша річка Чилі, її довжина дорівнює 440 км. Лоа також має найбільший річковий басейн у Чилі, його площа становить 33 570 км².

Географія

Витоки річки знаходяться в Західній Кордильєрі Анд на висоті більше 4 000 метрів над рівнем моря на схилах вулкана Міньо. Далі Лоа тече крізь пустелю Атакама, утворюючи по берегах оази. Впадає в Тихий океан південніше мису Фальса-Чіпана. У нижній течії утворює частину межі між чилійськими регіонами Тарапака і Антофагаста.

Живлення річки здійснюється майже виключно підземними водами. Коливання стоку річки незначні. Паводки на річці дуже рідкісні і пов'язані з випаданням дощів в горах в грудні-березні. Населені пункти на берегах річки: Кончі, Калама, Токо, Ріка-Авентура, Кільягуа. Води джерел в басейні Лоа використовуються для постачання водою міст Антофагаста, Чукикамата і Калама.

Витрата води після виходу з гір — близько 6 м³/сек, в середній течії — 2,43 м³/сек.

Основні притоки: Сан-Педро, Саладо, Сан-Сальвадор.

Ім'ям річки названий клас річок, які мають постійний стік і майже виключно підземне живлення (так званий лоанській режим річок).

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.