Лог

Лог (англ. Log file, від англ. log колода) — спеціальний файл, у якому накопичується зібрана службова та статистична інформація про події в системі (програмі). Операційні системи (особливо це стосується серверних ОС) та серверне програмне забезпечення зазвичай мають розвинуту систему ведення логів. За допомогою них можна змусити систему (програму) реєструвати у лог-файлах фактично будь-які події. Відповідно різні типи подій, різну інформацію можна зберігати у своїх спеціалізованих логах.

Зокрема, логи сайтів зазвичай накопичують і зберігають службову інформацію про відвідувачів (IP-адресу комп'ютера відвідувача, коли відвідувався сайт і скільки часу користувач провів на сайті, яку інформацію переглядав та копіював, який браузер використовувався тощо).

Інформація з лог-файлів надалі використовується адміністраторами для аналізу подій, виявлення помилок, збоїв, зведення статистики, звітування, стеження дій підозрілих користувачів, вузлів тощо.

Посилання

Джерела

  • Peters, T. (1993). The history and development of transaction log analysis. Library Hi Tech., 42(11), 41−66 (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.