Львівський державний центр науково-технічної і економічної інформації

Львівський державний центр науки, інновацій та інформації, попередня назва — Льві́вський держа́вний центр науко́во-техні́чної і економі́чної інформа́ції (ЛвЦНТЕІ) — провідна державна науково-інформаційна структура західного регіону України, що охоплює своєю діяльністю Львівську, Тернопільську, а за деякими напрямками і Закарпатську області[1].

Історія

Заснований у 1967 р. за постановою Ради Міністрів УРСР та наказом Держплану УРСР[1] як «Львівський міжгалузевий територіальний центр науково-технічної інформації і пропаганди» з підпорядкуванням УкрНДІНТІ[2].

Від 26 лютого 1991 року підпорядкований Республіканському інформаційному об'єднанню УкрНТІ. Від 9 грудня 1991 перейменовано у «Львівський центр науково-технічної і економічної інформації Української інформаційної корпорації УкрНТІ»[2].

Від 2000 року підпорядковано Міністерству освіти і науки України. Від 2010 передано до сфери управління Держкомнауки[3][2].

Від 27 вересня 2010 перейменовано у Державне підприємство «Львівський державний центр науки, інформацій та інформатизації» і підпорядковано МОН України[4][2].

З 2015 перебуває у стані припинення[5].

Діяльність

Діяльність центру спрямована, насамперед, на вивчення попиту і, на цій основі, задоволення потреб підприємств і організацій усіх форм власності, а також фізичних осіб, в науково-технічній та економічній інформації, на дослідження проблем і формування підходів щодо функціонування регіональних інформаційно-інноваційних структур в умовах економічних і політичних перетворень в Україні.

Заснований у 1967 р. за постановою Ради Міністрів УРСР та наказом Держплану УРСР[1].

Центр має значиму Бібліотеку[6] Це — головна б-ка західного регіону України з комплектування матеріалами про передовий виробничий досвід і наук.-тех. досягнення; міжобласний депозитарій; опорна база міжбібліотечного абонементу з технічної літератури. Бібліотечний фонд нараховує 3,5 млн одиниць зберігання.

ЛвЦНТЕІ

  • пропонує довідково-інформаційні послуги, бізнес-консалтинг,
  • готує інформаційно-аналітичні огляди,
  • проводить патентно-інформаційні і соціологічні дослідження,
  • надає консультації з питань захисту та комерціалізації об'єктів інтелектуальної власності,
  • створює регіональні бази даних (БД).
  • є організатором регіональних етапів конкурсів Державного фонду фундаментальних досліджень, проектів державних науково-технічних програм, Всеукраїнського конкурсу «Винахід року» та конкурсу проектів прикладних науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, спрямованих на вирішення актуальних проблем регіону.

ЛвЦНТЕІ є співзасновником, базовою платформою або регіональним представником таких організацій:

  • Всеукраїнської асоціації інтелектуальної власності (ВАІВ),
  • Всеукраїнської асоціації інформаційних служб (ВАІС),
  • Виставки «Інновації та інвестиційні проекти західного регіону України»,
  • Західноукраїнської регіональної асоціації інноваційних фірм «Львівтехнополіс»,
  • Центру трансферу енерго- та ресурсоощадних технологій, контактного пункту польських регіонів в Україні,
  • Західного регіонального контактного пункту 7-ї Рамкової програми (7РП) Європейського Союзу з досліджень і розробок)[7].

Примітки

Джерела

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.