Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут

Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут — науково-виробниче підприємство оборонно-промислового комплексу України, розташоване у Франківському районі Львова. ЛНДРТІ розробляє радіолокаційну техніку та радіотехнічні системи різного призначення в частотному діапазоні до 95 ГГц, а також інформаційно-керуючі системи для наземних транспортних засобів та бронетехніки.

Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут
Тип державне підприємство
Форма власності державний
Галузь приладобудування[1]
Спеціалізація науково-дослідний інститут
Засновано 1956[2]
Штаб-квартира  Україна:
Львів, вул. Наукова, 7[2]
Холдингова компанія Укроборонпром
сайт

Входить до переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки й безпеки України[3].

Історія

3 березня 1995 року ЛНДРТІ було внесено до переліку підприємств і організацій України, які не підлягають приватизації у зв'язку з їх загальнодержавним значенням.[4]

У серпні 1997 року ЛНДРТІ було включено в перелік підприємств, які мають стратегічне значення для економіки й безпеки України.[5]

У квітні 1998 року згідно з постановою Кабінету міністрів України ЛНДРТІ був переданий в підпорядкування міністерства промислової політики України.[6]

До весни 2006 року в зв'язку з недостатнім обсягом державного замовлення, виробничі потужності ЛНДРТІ були задіяні на 40%, основна частина продукції поставлялася на експорт.

Станом на початок 2008 року, основною продукцією ЛНДРТІ були:

  • бортова радіолокаційна станція 3-мм діапазону попередження зіткнень
  • радіолокаційний приймально-передавальний пристрій ППУ-01 діапазону "L"
  • апаратні та програмні засоби для випробувань систем керування рухом і стабілізації відстежувальних систем
  • апаратура управління допоміжним двигуном енергоагрегату ЕА-8 для танків (виробництва ХКБМ)
  • апаратура управління рухливістю танка
  • апаратура управління реверсивною трансмісією
  • апаратура управління комплексом оптико-електронної протидії "Варта"
  • апаратура управління танковим автоматом заряджання для пострілу 120-мм калібру
  • блок перетворювача напруги ПН-1,5 м для танкового далекоміра
  • мікропроцесорний блок керування БУ-К1ЦЛ
  • танковий балістичний обчислювач
  • бензинометр
  • уніфікований радіолокаційний вимірювач параметрів руху
  • уніфікований вимірювач початкової швидкості артилерійського набою
  • апаратура навігаційного забезпечення та взаємодії
  • цифрова радіорелейна радіостанція "Контакт-11Ц"
  • апаратура передачі даних для командних пунктів і пунктів управління тактичної ланки сухопутних військ
  • радіомодеми з шумоподібним сигналом

Не цілком благополучне на початку 2008 року положення ЛНДРТІ[7] ускладнила економічна криза, яка розпочалася в 2008 році. До початку 2009 року НДІ увійшов в перелік найбільших підприємств-боржників Львівської області та незважаючи на продаж частини невиробничих приміщень (складів і гаражів) навесні 2009 року, до кінця грудня 2010 став найбільшим серед підприємств-боржників Львівської області.

У травні 2009 року на озброєння збройних сил України був прийнятий танк БМ «Оплот» (в конструкцію якого входить інформаційно-керуюча система "ТІУС-НМ", розроблена ЛНДРТІ).

Після створення у грудні 2010 року державного концерну «Укроборонпром», ЛНДРТІ був включений до складу концерну, восени 2012 року з метою зменшення заборгованості було продано будівлю НДІ за адресою вул. Наукова, 7В, проте в 2011-2013 роки господарське становище ЛНДРТІ залишалося незадовільним, за розміром заборгованості з заробітної плати співробітникам НДІ входив до числа найбільших підприємств-боржників України.

У лютому 2013 року заступник міністра оборони України О. Олійник повідомив в інтерв'ю, що з ЛНДРТІ укладено контракт на виконання модернізації окремих елементів РСЗВ БМ-21 «Град».

Крім того, ЛНДРТІ був залучений до участі в розробці українського зенітно-ракетного комплексу середньої дальності «Дніпро» для корвета проекту 58250.

До початку 2014 року в результаті виконання експортного контракту на виготовлення апаратури для танків «Оплот-Т» для збройних сил Таїланду ЛНДРТІ поліпшив економічне становище й зменшив розміри заборгованості з зарплатні працівникам на 80% (з 12,2 млн. гривень на 1 грудня 2013 року до 2,2 млн. гривень у січні 2014 року). До кінця травня 2014 року ситуацію з заборгованістю вдалося вирішити.

У червні 2014 року за позовом прокуратури у власність ЛНДРТІ було повернуто будівлю НДІ за адресою вул. Наукова, 7В (яка була продана восени 2012 року приватній IT-компанії ТОВ "Елекс" за заниженою ціною).

У жовтні 2014 року військова прокуратура Львівського гарнізону та ГУ МВС України у Львівській області почали розслідування у зв'язку з розкраданням і розтратою в період 2004 - 2013 рр. співробітниками ЛНДРТІ державного майна НДІ загальною вартістю понад 400 тис. гривень.

Див. також

Примітки

  1. Перший заступник міністра промислової політики України Олег Уруський побував на трьох вцілілих приладобудівних підприємствах Львівщини // ZIK.UA вiд 25 квiтня 2006
  2. Львовский научно-исследовательский радиотехнический институт // Предприятия оборонно-промышленного комплекса России и стран СНГ. Справочник. изд. 4-е, пер. М., 2008. стр.189
  3. Постанова Кабінету міністрів України № 83 від 4 березня 2015 р. «Про затвердження переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави»
  4. останова Верховної Ради України № 88/95-ВР вiд 3 березня 1995 р. «Про перелік об'єктів, які не підлягають приватизації у зв'язку з їх загальнодержавним значенням»
  5. Постанова Кабінету міністрів України № 911 вiд 21 серпня 1997 р. «Про затвердження переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави»
  6. Постанова Кабінету міністрів України № 453 від 6 квітня 1998 р. "Про перелік підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Міністерства промислової політики"
  7. Заборгованість із зарплати на Львівщині становить 22,6 млн грн // ZAXID.NET вiд 13 лютого 2008

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.