Львів Стародавній

«Львів Стародавній» — міжнародний фестиваль середньовічної культури у Львові, покликаний занурити гостей в атмосферу XV століття, епоху розквіту міста. Традиційно місце проведення — «Шевченківський гай» (Музей народної архітектури і побуту у Львові).

Львів Стародавній
міжнародний фестиваль середньовічної культури
Жанр середньовічна культура
Дати 29-30 травня
Місце проведення Шевченківський гай (Музей народної архітектури і побуту у Львові, вул. Чернеча Гора, 1)
Роки існування 2006, 2010
Засновано Клуб історичної реконструкції "Срібний вовк"
Вебсайт
Офіційна сторінка Фестивалю

Участь у фестивалі беруть понад 200 осіб — членів українських та міжнародних клубів історичної реконструкції.

У програмі фестивалю:

  • лицарський турнір
  • середньовічні танці (гості зможуть навчитися кільком середньовічним рухам та па),
  • дегустація середньовічної кухні,
  • демонстрація ремесел,
  • виступи середньовічних вітчизняних та іноземних гуртів,
  • демонстрація середньовічних ігор (типу шахів, картярських ігор, перегонів),
  • феєричні фаєр-шоу.

Хід Першого Фестивалю

Один з «боїв» фестивалю
Львів середньовічний (гравюра)
Фрагмент сучасної реконструкції бугурта
Учасники з Санкт-Петербургу (фестиваль «Львів Стародавній-2006»)

30 вересня — 1 жовтня 2006 року з нагоди 750-річчя Львова та 650-ї річниці набуття містом Магдебурзького права в Шевченківському гаї відбувся Перший міжнародний фестиваль середньовічної культури «Львів Стародавній». Фестиваль показав, як і чим жили мешканці Львова в час найбільшого розквіту міста — у XIV—XV століттях. За словами організаторів, кошторис фестивалю становив близько 100 тисяч гривень, п'яту частину з яких виділила Львівська міська рада.

Як розповіла голова оргкомітету фестивалю Іванна Євсеєва, у перший день фестивалю відбувся бугурт — велика битва усіх «бойових» учасників фестивалю, розділених на дві партії, а також головний турнір фестивалю, де лицарі з п'яти країн змагалися не тільки за головний приз фестивалю, а й за прихильність прекрасних дам (переможець турніру на власний розсуд обрав королеву фестивалю).

«Відбувся також виступ Клубу старовинного танцю з Санкт-Петербурга, музичного колективу „Licwinski Chmiel“ з Мінська, середньовічна танцювальна програма білоруського гурту „Тестамент“, а на завершення дня на майданчику під Пороховою вежею відбувся конкурс фаєр-шоу», — розповіла І. Євсеєва.

Наступного дня, у неділю, організатори «Львова Стародавнього» провели в Шевченківському гаї жартівливий турнір на палицях, середньовічні танці на замовлення для учасників та глядачів, а також концерт ансамблю «Літуус» (Мінськ) та «Musica Radicum».

«Паралельно з цим проводились майстер-класи зі старовинного танцю для учасників та глядачів, концерти старовинної музики, виступи танцювальних колективів та каскадерських груп на окремих майданчиках. А на території фестивалю постійно діяли показові стрільби з довгого англійського лука, середньовічна таверна (де можна буде скуштувати страви за давніми рецептами та випити пива), торгові ряди з історичними обладунками, зброєю та сувенірами. Ковалі з історичною кузнею відразу на місці виготовляли сокири, підкови, ножі та вістря для стріл, гончарі — посуд, а різьбярі запропонували великий вибір своїх виробів — чеканку монет, що були у вжитку у Львові у XIV—XV столітті, котрі кожен зміг придбати на згадку про фестиваль», — зазначила голова оргкомітету фестивалю.

ІІ Фестиваль

Вдруге Фестиваль відбувся 29-30 травня 2010 року в «Шевченківському Гаю».

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.