Людина-звір

«Людина-звір» (фр. La Bête Humaine) — роман Еміля Золя, вперше був опублікований 1890 року. Сімнадцятий роман циклу «Ругон-Маккари».

Людина-звір
фр. La Bête Humaine
Обкладинка першого видання
Жанр роман
Напрям натуралізм
Автор Еміль Золя
Мова французька
Опубліковано 1890
Цикл Ругон-Маккари
Попередній твір Мрія
Наступний твір L'Argentd
У «Гутенберзі» 5154

 Цей твір у Вікісховищі

Основні персонажі

Рубо — помічник начальника станції в Гаврі, 40 років.

Северіна Рубо — дружина Рубо, 25 років.

Жак Лантьє — машиніст І класу, 26 років. Представник родини Ругон-Маккарів.

Екранізації

Звір у людині / Die Bestie im Menschen (Німеччина, 1920)

Людина-звір / La Bête humaine (Франція, 1938)

Людське бажання / Désirs humains (США, 1954)

Людина-звір / La Bestia humana (Аргентина, 1957)

Жорстокий поїзд / Cruel Train (Велика Британія, 1995)

Сюжет

1869 рік. Ідилія сімейства Рубо руйнується, коли чоловік дізнається, що своєю кар'єрою зобов'язаний тому, що його дружина була об'єктом домагань з боку судді Гранморена. У помічника начальника гаврської станції виникає план ліквідації спокусника, який він практично відразу ж реалізує — встромляє ніж у горло гвалтівнику, коли той в поїзді повертається до себе в маєток з Парижа. Свідків злочину в нічному експресі майже немає, але волею обставин сцену вбивства в вікні потяга бачить гостюючий у тітоньки машиніст Жак Лантье. Він і сам мріє про насильство, а кривава сцена призводить його в захват. Втім, розглянути вбивцю у Жака не виходить.

Розслідування загибелі Гранморена доручають товаришеві прокурора Руана Денізе. Так як справа отримує деяке політичне забарвлення, то слідчий намагається бути дуже обережним. Так як Рубо розповідає досить правдоподібну версію свого спілкування з Гранмореном в день вбивства, а репутація колишнього судді видається дуже сумнівною, то Денізе передбачає що в справі замішаний каменетесля Кабюш, раніше вже судимий за вбивство, тим більше, що у того був привід — помста за смерть його подруги Луізетти, що трапилася незабаром після домагань багатого старого.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.