Лісові негри

Лісові негри (Bush Negroes) — етнічна спільність в Південній Америці змішаного афро-євро-індіанського походження. Є нащадками чорних рабів, які втекли й сховалися в джунглях - маронів. Живуть у важкодоступних районах Суринаму та Французької Гвіани. Чисельність в Суринамі - 42 тис., Гвіані - 6,5 тис., Гаяні - 800 чол. (2009, оцінка).

Лісові негри
Група жінок з дітьми, близько 1919 р.
Самоназва Bush Negroes
Кількість 49,3 тис. осіб
Ареал

Суринам — 42 тис. осіб
Французька Гвіана — 6,5 тис. осіб

Гаяна — 800 осіб
Мова Ндюка, сранан-тонго, нідерландська, французька

Розмовляють на креольских мовах на англійській основі: ндюка (джука; з діалектами ауканським, алуку, парамаккан та квінті; в основному в басейнах річки Мароні на кордоні Суринаму і заході Гвіани, і річки Коттіка на північному сході Суринаму, а також у верхів'ях річки Мана в центрі Гвіани) і сарамакканській (по річках Суринам і Сарамакка в центрі Суринаму і на північному сході Гвіани). Поширені також сранан-тонго, нідерландська та французька мови.

Віруючі - католики, але дуже сильні залишки традиційних вірувань.

Виділяються шість груп (племен):

  • Парамаккано - басейн р. Коттіка;
  • Дьюка (аукано) - середня течія р. Мароні;
  • Боні (алуку) - долина річки Лава;
  • Коффімакка (квінті) - з 1805 в басейні р. Коппенаме;
  • Сарамаккано - верхня та середня течія р. Суринам;
  • Матуарі (Матаваї) - в 1762 відокремилися від сарамаккано, оселилися у верхній та середній течії р. Сарамакка.

З 1940-х років багато лісові негри почали переселятися на узбережжі та вливатися в Суринамське та Гвіанське суспільства.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.