Малахів курган

Мала́хів курган[1] — стратегічно важлива висота на південний схід від центру Севастополя на Корабельній стороні. Входить у межу міста і є однією з популярних туристичних пам'яток.

Битва за Малахів курган
Кримська війна
Атака на Малахів курган Вільяма Сімпсона, опублікована невдовзі після битви.

Атака на Малахів курган Вільяма Сімпсона, опублікована невдовзі після битви.
Дата: 7 вересня 1855 року
Місце: Севастополь
Результат: Перемога французів
Сторони
Французька імперія
Британська імперія
Російська імперія
Болгарський легіон
Командувачі
Патріс Мак-Магон
Джеймс Сімпсон
Павло Нахімов  
Володимир Істомін  
Володимир Корнілов  
Втрати
10 000 осіб 13 000 осіб
Орас Верне. Генерал Патріс де Мак-Магон після здобуття Малахова кургану.
Деталі панорами Франца Рубо(1904).
Атака дивізіону генерала Майрана. Джордж Додд

Історія

Походження назви

Вперше назва з'явилася на генеральному плані Севастополя в 1851 році. Згідно з однією з версій (на підставі документів, що зберігаються в Центральному державному архіві військово-морського флоту Росії), курган назвали за ім'ям капітана Михайла Михайловича Малахова[2]. У 1827 році Михайло Малахов переселився з Херсона до Севастополя, оселився на Корабельній стороні і став командувати ротою 18-го робочого екіпажу. За порівняно короткий час капітан Малахов здобув серед нижніх чинів і бідняків слави чесної і справедливої людини. У будинок його, що знаходився поблизу кургану, йшли з проханнями і спірними питаннями. Незабаром прізвищем капітана став називатися весь курган.

Кримська війна

Битва за Малахів курган — великий бій під час Кримської війни, між союзними і російськими арміями 7 вересня 1855, під час облоги Севастополя. Французька армія під командуванням генерала Мак-Магона успішно штурмувала редути Малахова кургану, хоча одночасна атака британців на Редан на півдні була відбита. В один з визначальних моментів війни французький зуав Євген Лібо встановив французький прапор на вершині російського редуту. Після Битви за Малахів курган Севастополь припинив опір, чим завершилася 11-місячна оборона.

Примітки

  1. Малахів курган // Українська радянська енциклопедія : у 12 т. / гол. ред. М. П. Бажан ; редкол.: О. К. Антонов та ін. — 2-ге вид. К. : Головна редакція УРЕ, 1974–1985.
  2. Малахов курган. poluostrov-krym.com. Полуостров сокровищ. Процитовано 11 квітня 2020. (рос.)

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.