Мандри Гуллівера (мультфільм, 1939)

«Мандри Гуллівера» (англ. Gulliver's Travels) — американський повнометражний кольоровий мультфільм виробництва студії «Fleischer Studios», екранізація першої частини («Подорож до Ліліпутії») однойменного роману ірландського англомовного письменника Джонатана Свіфта. Прем'єра відбулась 22 грудня 1939 року.

Мандри Гуллівера
Gulliver's Travels
Вид анімаційний
Жанр фентезі, пригоди, комедія
Режисер Дейв Флейшер
Продюсер Макс Флейшер
Сценарист Ден Гордон, Кел Говард, Тед Пірс, Едмонд Сьюард
На основі Джонатан Свіфт
У головних
ролях
Сем Паркер
Пінто Колвіг
Джек Мерсер
Тед Пірс
Композитор Віктор Янґ
Кінокомпанія Fleischer Studios
Дистриб'ютор Paramount Pictures
Тривалість 76 хв.
Мова англійська
Країна  США
Рік 1939
Дата виходу 22 грудня 1939
Кошторис $700 000
IMDb ID 0031397
 Мандри Гуллівера у Вікісховищі

Сюжет

У результаті морського шторму корабельний лікар Лемюель Гуллівер потрапляє до країни ліліпутів. Мимоволі він вплутується у воєнний конфлікт країн Ліліпутії та Блефуску.

У ролях

  • Сем Паркер — Лемюель Гуллівер
  • Пінто КолвігҐеббі
  • Джек Мерсеркороль Ліліпутії, поштовий голуб, шпигуни короля Блефуску
  • Тед Пірс — король Блефуску
  • Лівонія Воррен — принцеса Глорі
  • Кел Говард — принц Девід

Цікаві факти

  • На відміну від книги сюжет фільму було значно скорочено: відсутні танці на канаті, прогулянка Гуллівера по Ліліпутії, а також подорож до Блефуску. Крім того, у фільмі відсутні державний секретар Рельдрессель, адмірал Скайреш Болголам, скарбник Флімнап, генерал Лімток та генеральний прокурор Бельмаф. Натомість присутні персонажі яких не було у книзі: сторож Ґеббі, принц Девід і принцеса Глорі та блефускуанські шпигуни.
  • Це десятий в історії мультиплікації повнометражний мультиплікаційний фільм і перший на території США недіснївського виробництва.
  • Понад 700 художників малювали мультфільм вручну 18 місяців. Було використано 12 тонн фарби і 39000 олівців. Якщо розкласти розкадрування від листа до листа, то вийде стрічка довжиною у 27 миль.
  • При виробництві була застосована нова і на той час найпрогресивніша технологія «rotoscoped» — метод, коли спочатку знімається живий актор (в даному випадку сам Гуллівер), а потім отримане зображення відкреслювалось мультиплікатором і при цьому створювалося дуже реалістично рухома картинка. Багато років цей метод мультиплікації активно використовувався у СРСР.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.