Манш (департамент)

Манш (фр. Manche) — департамент на північному заході Франції, один з департаментів регіону Нормандія. Порядковий номер 50.

Манш
Manche
Департамент

Герб департаменту
№ департаменту50
Регіон Нормандія
Префектура Сен-Ло
Супрефектури Авранш
Шербур-Октвіль
Кутанс
Населення 481,5 тис.
(1999)
Густота
населення
81 осіб/км²
Площа 5938 км²
Округів 4
Кантонів 27
Комун 446
Президент
генеральної ради
Жан-Франсуа Ле Гранд
(фр. Jean-François Le Grand)
Розташування

Офіційний сайт
http://www.manche.pref.gouv.fr/

Адміністративний центр Сен-Ло. Населення — 481,5 тис. (52-е місце серед департаментів, дані 1999 р.).

Географія

Площа території 5938 км². Манш включає частину півострова Котантен і острів Шосей. Із заходу і північного сходу департамент омивається водами протоки Ла-Манш. Довжина берегової лінії становить близько 350 км.

Департамент включає 4 округи, 52 кантони і 602 комуни.

Клімат

Клімат океанський, з м'якими зимами, коли температури рідко сягають нижче 0 °C, і помірними літами, середні температури — 25 °C. Випадання опадів істотні, але відрізняються за регіонами, від 700 мм на узбережжі і 1300 мм на півдні.

Західне узбережжя має вплив Гольфстриму, дозволяючи натуралізацію багатьох середземноморських і екзотичних рослин (мімози, пальми, агави та інші). Часті морські бризи на узбережжі сумісно з припливами сприяють швидким температурним змінам у єдиний день.

Історія

Манш — один з перших департаментів, утворених в час Великої французької революції в березні 1790 р. Виник на території колишньої провінції Нормандія. До 1796 р. столицею Манша було місто Кутанс. Воно знов отримало цей статус після Другої світової війни (Сен-Ло був майже повністю зруйнований) і зберігало його до відбудови Сен-Ло.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.