Комуна (Франція)

Кому́на (фр. commune — «громада»[1]) — найнижча адміністративно-територіальна одиниця Франції (за винятком таких комун, як Париж, Марсель і Ліон).

Карта з позначенням меж всіх 36 682 комун Франції

У низці інших країн французькій комуні відповідають муніципалітети, приходи і т.і. У Франції термін «муніципалітет» може вживатися як синонім терміну «комуна». Комуни можуть значно відрізнятися одна від одної за чисельністю населення. До комун належать як багатомільйонний Париж, так і село з десятьма жителями.

Комуни є найстарішими адміністративними одиницями Франції, оскільки до Великої французької революції поділу на комуни не було, роль комун частково виконували церковні приходи, число яких становило близько 60 000. Комуни були створені у 1789 році і отримали автономність за законом від 5 квітня 1884 року[2].

На початок 2010 р. у Франції налічувалося 36 682 комуни, зокрема 36 570 — в метрополії і 112 — в заморських територіях[2]. Середня площа комуни в метрополії становить 14,88 км², середнє медіанне значення — 10,73 км². Середнє медіанне населення комуни — 380 чоловік.

Кожна комуна має мера і муніципальну раду. Повноваження цих суб'єктів не залежать від чисельності населення комуни. У Парижі, Марселі і Ліоні комуни підрозділяються на муніципальні округи.

Див. також

Примітки

  1. від лат. communia — «спільність»
  2. Commune. INSEE. Процитовано 22 грудня 2016.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.