Маркування Баттенберг

Маркування Баттенберг — це шаблон маркування високої видимості, який використовується в основному з боків транспортних засобів екстрених служб ряду європейських країн, Австралії, Нової Зеландії і Гонконгу. Назва походить від схожості на торт Баттенберг.

Історія

Маркування Баттенберг було розроблене в середині 1990-х у Великій Британії департаментом наукового розвитку поліції (нині департамент наукового розвитку Міністерства внутрішніх справ). Спочатку було розроблене для поліції Сполученого Королівства, для використання на патрульних машинах, проте з тих пір приватні організації та громадянські екстрені служби почали використовувати розмітку.

Завданням було створити маркування для транспортних засобів поліції, яке було б помітним і в денний час, і під світлом фар, на відстані 500 м, і чітко позначало поліцейську машину[1].

Видимість

Маркування Баттенберг використовує чергування контрастних світлих і темних кольорів, щоб збільшити видимість для людського ока.

Маркування зазвичай має два ряди прямокутників з двох кольорів, що чергуються, як правило, починаючи з жовтого у верхніх кутках, уздовж сторін. Однак іноді використовується один рядок.

Маркування може викликати камуфляжний ефект і розмивати краї автомобіля[2][3]. Щоб уникнути цього, треба дотримуватись таких правил:

  • Прямокутники не повинні бути занадто маленькими, як мінімум 6×3 см (зазвичай рядок складається з семи прямокутників - непарне число дозволяє починати і закінчувати рядок одним і тим же кольором).
  • Контур транспортного засобу повинен бути чітко позначений флуоресцентною стрічкою уздовж даху.
  • Не рекомендується використовувати більш ніж два рядки
  • Потрібно уникати гібридних маркувань[4].

Маркування Баттенберг не використовують на задній частині автомобіля. Замість цього іноді використовують різнокольорові шеврони, спрямовані вгору й розташовані один над одним.

Використання за країною

Велика Британія

Британські поліцейські машини до і після введення маркування Баттенберг

Більшість екстрених служб Великої Британії використовують цю розмітку на своїх транспортних засобах з 2003 року. Для кожної служби існує своя комбінація кольорів.

Маркування Служба Кольори
Поліція Жовтий і блакитний
Швидка допомога і лікар Жовтий і зелений
Пожежна служба та служба порятунку Жовтий і червоний
Національна служба донорів Жовтий і помаранчевий
Агентство автодоріг Жовтий і чорний
Залізнична служба Блакитний і помаранчевий
Гірська служба порятунку Білий і помаранчевий
Морська охорона Її Величності Жовтий і темно-синій

Гонконг

В Гонконзі теж використовують маркування Баттенберг:

Маркування Служба Кольори
Поліція Жовтий і блакитний
Деякі машини поліції Білий і блакитний
Пожежна служба Жовтий і зелений
Жовтий і червоний
Білий і червоний
Швидка допомога Жовтий і зелений

Ірландія

В Ірландії схожа з Великою Британією система, однак з деякими відмінностями:

Маркування Служба Кольори
Поліція Жовтий і блакитний
Швидка допомога Жовтий і зелений
Пожежна служба Жовтий і червоний
Громадська оборона Ірландії Синій і помаранчевий

Нова Зеландія

Поліція Нової Зеландії використовує жовто-блакитну розмітку для своїх транспортних засобів. До жовтня 2008, помаранчевий і блакитний використовувались для транспортних засобів із звичайними цілями, в той час як жовтий і блакитний використовувались для дорожньої поліції.

Швеція

Спочатку транспортні засоби шведської поліції були пофарбовані в чорно-білій гамі, оскільки це було необхідно через сніг. У 2005 машини почали фарбувати в жовто-блакитну гаму за зразком маркування Баттенберг. Пізніше таку розмітку почали застосовувати на автомобілях служби утримання доріг, потім ця служба отримала власну розмітку — синьо-помаранчеву. Маркування Баттенберг застосовується також у швидкій допомозі та пожежній службі.

Маркування Служба Кольори
Поліція Жовтий і блакитний
Швидка допомога Жовтий і зелений
Пожежна бригада Жовтий і червоний
Дорожня служба Синій і помаранчевий

Швейцарія

Перша служба швидкої допомоги, яка почала використовувати маркування Баттенберг — служба екстреної медичної допомоги в місті Цофінген. Використовувалось біло-червоне забарвлення. Пізніше Прикордонна служба Швейцарії стала використовувати лимонно-синю розмітку.

Галерея

Див. також

Примітки

  1. Harrison, Paul (2004). High-Conspicuity Livery for Police Vehicles. Home Office. Архів оригіналу за 18 липня 2009. Процитовано 13 липня 2015.(англ.)
  2. Emergency Vehicle Visibility and Conspicuity Study, FA-323. US Department of Homeland Security. August 2009.(англ.)
  3. The difference between Battenburg high-visibility markings and Sillitoe chequers on Police, Fire & Ambulance vehicles. 27 квітня 2012.(англ.)
  4. Evaluating new trends in emergency vehicle markings.(англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.