Марусин камінь

Марусин каміньурочище в селі Великий Олександрів Хмельницького району на лівому березі річки Ушиця. Являє собою геоморфологічне утворенняскелю у формі великого каменю, який формує вхід до печери.

Марусин камінь

Панорама з Марусиного каменю
Загальна інформація
Країна  Україна
Область Хмельницька область
Район Хмельницький район
Громада Віньковецька селищна громада
Рада Віньковецька селищна рада
Тип ландшафту скеля
Географічні координати 48°58′29″ пн. ш. 27°06′53″ сх. д.
Карта
Марусин камінь
Марусин камінь

Опис

Скеля Марусин камінь знаходиться на березі річки Ушиця на високому пагорбі. Раніше вона мала невеликий вхід до печери довжиною близько 50 м, проте через небезпеку обвалів її замурували. Біля підніжжя скелі висічені декілька хрестів, тому існують припущення, що в давнину печера могла служити монашим прихистком[1].

З верхівки Марусиного каменя відкривається краєвид на урочище Гамарня та долину річки Ушиця[2].

Походження назви

Існує низка легенд, пов’язаних зі скелею[3]. Згідно одної з них, раніше у навколишніх краях жила отаманка Маруся, яка зібрала ватагу розбійників, і вони разом грабували панів та віддавали награбоване бідним селянам. Один із них, місцевий пан Володимир, вирішив боротися з бандою та посилав своїх солдатів та жандармів, аби вони знайшли Марусю. Згодом він дізнався про місце, де переховувався її загін, та відправився до лісу зі своїм військом. Отаманка дала наказ своїм побратимам розійтися навколо лісу, а сама вийшла назустріч пану та його солдатам. Врешті він вбив Марусю на великому камені. Місцеві мешканці зберегли пам’ять про героїну та стали називати скалу її іменем[4].

Галерея

Примітки

  1. Романів, П. В. (2014). Аспекти організації туристично-рекреаційної діяльності у Віньковецькому рекреаційному районі. Географія та туризм 27: 138.
  2. Дунаєвеччина туристична - Інфраструктура (укр.). Дунаєвеччина туристична. Процитовано 12 квітня 2021.
  3. Про громаду | Віньковецька селищна рада. vinkgr.gov.ua (ua). Процитовано 12 квітня 2021.
  4. Юзвак, Лариса (2017). Літературне Поділля (українською). Хмельницький: Департамент освіти і науки Хмельницької ОДА. с. 178—179.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.