Матерн Кінегій

Матерн Кінегій (*Maternus Cynegius, д/н 14 березня 388) — державний діяч Римської імперії.

Матерн Кінегій
лат. Maternus Cynegius
Народився невідомо
Іспанія
Помер 14 березня 388
Беріт
Країна Стародавній Рим
Національність римо-ібер
Діяльність державний службовець
Посада давньоримський сенатор і консул
Військове звання консул
Термін 388 рік
Попередник Флавій Євтропій
Наступник Флавій Промот
Конфесія християнство
У шлюбі з Ахантія
Діти 2 доньки

Життєпис

Походив з заможного і знатного сенаторського роду римо-іберів. Народився в Іспанії. Виховувався у християнському дусі. Був наближеним до роду Феодосія, якого після призначення Августом 378 року супроводжував до Константинополя. Близько 381 року був вікарієм Іспанією. У 383/384 році призначається комітом священних щедрот (державним скарбником). Того ж року дістав посаду квестора священного палацу.

У 384 був призначений преторіанським префектом Сходу. Під час своєї поїздки до Єгипту він знищив зображення узурпатора Магна Максима в Олександрії. Їм були видані накази, що забороняли приносити поганські жертви, а також закрито нехристиянські храми в Єгипті і Сирії. Також видав низку антиюдейських наказів.

У 388 році під час другого відвідування Сирії, Палестини і Єгипту його супроводжував єпископ Марцелл Апамейський. За підбуренням останнього Кінегій знищив поганські храми: в Едессі, храм Аллат в Пальмірі, Кабірійон на Імбросі, Храм Зевса в Апамеї, Храм Аполлона в Дідімі, Храм асклепія в Берої. Того ж року звільняється з префекта преторія й призначається консулом (разом з імператором Феодосієм I). Видав закон, який забороняв викликати адвокатів з громадських справ (procuratores rei privatae) для проведення громадських робіт. Помер під час консулату в Беріті.

Спочатку поховано в Церкві Дванадцяти апостолів у Константинополі, але через рік дружина перепоховала Кінегія в родинній гробниці в Іспанії, за однією в версій на території вілли неподалік сучасного міста Карранке.

Родина

Дружина — Ахантія (Акантія)

Діти:

  • Антонія Кассія
  • Матерна Кінегія

Джерела

  • Jones A. H. M. Maternus Cynegius 3 // Prosopography of the Later Roman Empire / A. H. M. Jones, J. R. Martindale, J. Morris. — [2001 reprint]. — Cambridge University Press, 1971. — Vol. I: A.D. 260—395. — P. 235—236. — ISBN 0-521-07233-6.
  • Ruth E. Leader-Newby, Silver and Society in Late Antiquity. Functions and Meanings of Silver Plate in the Fourth to the Seventh Centuries, Aldershot, Ashgate, 2004, ISBN 0754607283
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.