Махабаліпурам

Махабаліпурам (там. மகாபலிபுரம்) або Мамаллапурам (там. மாமல்லபுரம்) — місто в індійському штаті Таміл-Наду на Кормандельському березі Бенгальської затоки, розташоване за 50 км на південь від столиці штату, міста Ченнаї. З 7 до 9 століття місто було головним портом держави Паллава, з часів якої зберіглося багато храмів та інших історичних пам'ятників, завдяки яким місто занесене до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Крім того, місто є туристичним центром і курортом, також тут розвинуто рибальство.

Махабаліпурам
Mahabalipuram
மகாபலிபுரம்
Прибережний храм Махабаліпурама
Прибережний храм Махабаліпурама
Координати: 12°38′ пн. ш. 80°10′ сх. д.
Країна Індія
Штат Таміл-Наду
Округ Канчіпурам
Висота над р.м. 12 м 
Населення (2001)
 - Усього 12 049
Часовий пояс UTC+5:30
Вебсайт: hmc.org.in
Махабаліпурам
Розташування міста на мапі штату Таміл-Наду

Згідно з переписом населення 2001 року[1], неселення міста становить 12049, з яких 52 % чоловіків. Середній рівень грамотності 74 % (середній по країні 60 %). 12 % населення має вік до 6 років. У місті розташовано багато дитячих приютів, що також намагаються привертати туристів заради отримання коштів.

Історія

Місто виникло в 7 стоілтті як головний порт королівства Палава під назвою Мамалапурам. Найбільшого розквіту місто досягло в період правління Нарасімха-вармана I (630—668 рр.) та Нарасімха-вармана II (700—728 рр.) Тоді ж з'являються більшість храмів та кам'яних барельєфів Мамалапурама. З епохи Палавів, яка тривала до IX століття, збереглися різноманітні пам'ятки архітектури та скульптури, висічені в монолітних гранітних скелях. В 1984 році пам'ятки Махабаліпурама були включені до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Mahabalipuram elephant statue

Пам'ятники

Пам'ятники Махабаліпурама
Group of Monuments at Mahabalipuram [2]
Світова спадщина
Храм Панча-Рата
12°37′21″ пн. ш. 80°11′38″ сх. д.
Країна  Індія
Тип Культурний
Критерії i, ii, iii, vi
Об'єкт  249
Регіон Азія і Океанія
Зареєстровано: 1984 (8 сесія)

 Махабаліпурам у Вікісховищі

У місті розташовано багато пам'ятників, здебільшого висічених з каменя монолітів, що є одними з найкраще збережених зразків ранньої дравідійської архітектури і що також характеризуються буддистськими елементами. Серед них є печерні храми, кам'яні колісниці, скульптурні барельєфи і храми. Колони храмів збудовані у класичному дравидійському стилі.

Серед найвідоміших з них — храм Панча-Рата, що містить п'ять величезних кам'яних колісниць, названих іменами Пандавів.

Слон в натуральну величину та інші фігури, вирізьблені в граніті.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.