Медуей (річка)

Медуей
Медуей у Ган-Уорфі, Чатем
51°26′57″ пн. ш. 0°44′17″ сх. д.
Витік Turners Hilld
• координати 51.1767/-0.1475
висота, м 149 м
Гирло Темза
• координати 51.4492/0.7383
висота, м 0 м
Похил, м/км 4,52 м/км
Країни:  Велика Британія
 Англія
Прирічкові країни:  Велика Британія
 Англія, Камбрія
Регіон Mid Sussexd
Tonbridge and Mallingd
Медвей (район)
Довжина 110 км
Площа басейну: 2409 км²
Середньорічний стік м. Карлайл:
51,82 м³/с
max: 1 500 м³/с
с. Темпле Совербі:
14.44 м³/с
Притоки: River Edend, East Malling Streamd, Loose Streamd, River Beultd, River Bourned, River Lend, River Teised і Wateringbury Streamd
Ідентифікатори і посилання
GeoNames 2642831, 9409477
 Медіафайли у Вікісховищі

Медуей — річка в Південно-Східній Англії. Бере витік у Високому Заході, Сассекс і протікає через Тонбрідж, Мейдстоун та конвурбацію Медвей у Кенті, перед тим, як впасти в лиман Темзи поблизу Шернесса, загальна відстань у 70 миль (113 км). Близько 13 миль (21 км) річки лежить в Сассексі, а решта знаходиться в Кенті.

Має водозбір площею 930 квадратних миль (2,409 км кв), що є другим за величиною на півдні Англії після Темзи. Карта навпроти показує лише основні притоки: більш детальна карта показує розгалужену мережу менших потоків, що впадають у головну річку. Ці притоки піднімаються з пунктів вздовж Північних Даунз, Лісу Вілда та Ешдауну.

Навігація

До 1746 року судноплавство по річці починалося тільки нижче Мейдстону, з цієї точки в кожному населеному пункті біля річки був свій причал. Серед вантажів, що перевозилися, були переважно зерно, різні корми, фрукти, камінь і деревина.

Над колишнім входом у канал Темзи та Медвей

Після поліпшення каналів у 1746 році по річці могли пройти баржі водотоннажністю 40 тонн і досягти Іст Фарлі, Ялдінга і навіть Тонбридж. У 1828 році канал був розширений до села Лі. На річці розташовані 11 шлюзів: нижній, відкритий в 1792 році, знаходиться в Аллінгтоне, далі розташовані шлюзи в Іст Фарлі, Тестоні, Хемпстед Лейн, покинутий шлюз в Стонхемі, шлюз Слуіс Вейр, шлюз Оак Уіер, східний шлюз, шлюзи в Портері, Елдрідж і міський шлюз в Тонбріджі. Приймають судна довжиною до 24 м (80 футів), шириною до 5,5 м (18 футів) і осадкою до 1,2 м (4 фути). Мілководна точка знаходиться трохи нижче шлюзу Слуіс Вейр, який періодичнозамулюється після сильних дощів.

Далі Пенсгерста можуть пройти тільки дрібні судна, такі як каное.

Історія

По всій довжині річки Медуей археологами виявлено безліч стародавніх споруд, що відносяться до кам'яного віку, які утворили цілу групу - «Медуейські мегаліти», серед яких, так званий Будинок Кітс-Коуті. Також виявлені кубки та прикраси бронзового віку, місця поховання та інші знахідки залізного віку. Були знайдені і сліди перебування римлян і ютів.

Два військових дій були названі в честь річки: Битва Медуей (43 рік н. е.) Під час римського вторгнення в Британію, а інша - Рейд на Медуей , відбулася в 1667 році під час другої англо-голландської війни.

У 1824 році завершено будівництво каналу між Темзою і Медуей, що зв'язує Струд і Грейвсенд, але після будівництва південно-східній залізниці в 1849 році експлуатувався рідко. Західна частина каналу використовувалася до 1934 року.

У 1942 році в рамках операції «Плутон» на річці Медуей пройшли випробування підводного нафтопроводу. У разі успіху передбачалося прокласти трубопровід по дну Ла-Маншу між Англією і Францією з метою забезпечити війська антигітлерівської коаліції паливом під час вторгнення до Франції.

Див. також

Річки Великої Британії

Примітки

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.