Меккелів хрящ

Меккелів хрящ (лат. cartilago arcus pharyngei primi) — первинна нижня щелепа у щелепноротих тварин, включаючи людину. Названий на честь Йоганна Меккеля, який відкрив цей хрящ в 1820 році[1]. Це нижній відділ першої вісцеральної дуги[2] . Частина хряща у людини, як і у інших ссавців, редукована а збереглася лише у ембріонів, а частина, яка у нижчих хребетних утворює зчленівну і квадратнау кістки, у ссавців стала слуховими кісткочками молоточком і ковадлом . У всіх риб крім хрящових, а також у наземних тварин хрящ покритий покривними кістками, а може і сам костеніти, як частково, так і повністю; скостенілий задній відділ хряща, зчленівна кістка, з'єднується щелепним суглобом з квадратною кісткою.

Меккелів хрящ
Названо на честь Johann Friedrich Meckel the youngerd
Розташування меккелевого хряща, «Анатомія Грея»[1]

Примітки

  1. The Branchial Region — Gray’s Anatomy of the Human Body — Yahoo! Education. Архів оригіналу за 14 травня 2007. Процитовано 19 березня 2012.
  2. Меккелев хрящ // Энциклопедический словарь Брокгауза и Ефрона : в 86 т. (82 т. и 4 доп. т.). СПб., 1890—1907. (рос. дореф.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.