Меморіальний парк Рожевого трикутника

Меморіальний парк Рожевого трикутника (англ. Pink Triangle Park and Memorial) — меморіальний комплекс в районі Кастро Сан-Франциско, створений на згадку про усіх геїв, лесбійок, бісексуалів і транссексуалів, які піддавалися переслідуванню і дискримінації через свою сексуальну орієнтацію і гендерну ідентичність. Монумент було відкрито 23 червня 2003 року.

Меморіальний парк Рожевого трикутника

Район Кастро — один із старих гей-кварталів США, з ним пов'язано ім'я відомого гей-активіста Гарві Мілка. Парк розташовується на перетині 17-ї авеню і Маркет-Стріт, через дорогу від площі Гарві Мілка.

Інформаційний стенд

Авторами проекту є художники Роберт Брюс (Robert Bruce) і Сьюзен Мартін (Susan Martin). У парку трикутної форми стоять 15 тригранних білих колон, увінчаних рожевими трикутниками, які розташовані так, що складають на схилі рівносторонній трикутник. Колони символізують 15 000 гомосексуалів, загиблих в концтаборах нацистської Німеччини. Парком йде дорога, що в середині має майданчик у вигляді рожевого трикутника. Рожевий трикутник є символом скорботи ЛГБТ-спільноти, оскільки він був міткою в'язнів-гомосексуалів в нацистських концтаборах. Пам'ятна дошка парку нагадує, що після падіння нацистського режиму в'язні-гомосексуали були відправлені назад до в'язниць, а згодом аж до 2002 року офіційна влада не визнавала їх жертвами Третього Рейху. За задумом упорядників меморіальний парк являє собою фізичне нагадування того, що переслідування однієї окремої групи людей у результаті неминуче шкодить усьому суспільству.

План меморіального парку

Парк було закладено 10 грудня, в день прийняття Загальної декларації прав людини, щоб підкреслити неподільність прав людини незалежно від сексуальної орієнтації і гендерної ідентичності. На відкритті був присутнім мер Сан-Франциско Віллі Браун (Willie Brown).[1]

У 2008 році меморіал піддався нападу, вандали розмалювали його нацистськими свастиками.[2]

Див. також

  • Список пам'ятників репресованим геям і лесбійкам

Примітки

Помилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.