Мендзижецький замок

Мендзижецький замок — оточена ровом середньовічна фортеця у м. Мендзижеч, побудована близько 1350 р. Казимиром ІІІ на місці укріпленого замку з другої половини IX століття, розташована на невеликому пагорбі біля злиття двох річок  Обри і Паклиці. Входить до складу Мендзижецького музейно-замково-паркового товариства (пол. Międzyrzeckiego zespołu muzealno-zamkowo-parkowego).

Мендзижецький замок
пол. Zamek w Międzyrzeczu
52°26′ пн. ш. 15°34′ сх. д.
Тип замок
Статус спадщини культурна спадщина Польщіd
Країна  Польща
Розташування  Польща, м. Мендзижеч
Сайт muzeum-miedzyrzecz.pl
Мендзижецький замок (Польща)

 Мендзижецький замок у Вікісховищі

Історія

Замок на місці колишньої фортеці був побудований в 1350 році за наказом короля Казимира ІІІ. В 1474 р. зайнята Матвієм Корвіном. В 1520 р. знищена найманцями, що підтримували тевтонських лицарів у війні з Польщею, через що розпочалася її модернізація, що й було зроблено в 1574 р., прибудовано дві круглі башти. У 1655 р. пошкоджено шведською армією. У 1-й половині XVIII століття, замок був настільки зруйнований, що, незважаючи на спроби відновити у 1691 році, він став не придатним для використання. Незважаючи на це, в 1719 р. губернатор побудував нову резиденцію поблизу руїн замку. Після другого поділу Польщі замок з поміщицькими будинками, фольварком і парком пруська влада передала у володіння німецькій сім'ї землевласників. Внутрішні приміщення замку використовувалися як комори, і на південних схилах пагорба було розбито виноградники.

Після 1945 року весь комплекс був переданий на потреби музею. У 1954—1958 роки у замку було проведено археологічні дослідження. У 1950-1960-ті було здійснено консерваційні роботи з тим, щоб зберегти замок у вигляді постійної руїни. Реконструйовано тільки сторожку і перший поверх житлового приміщення в стилі ренесанс.

На замковий острівець найпростіше дістатися з боку ринку, через брамний будинок, відбудований в 1975 р. під стиль XVIII століття. На лівій стороні двору стоять барокові будівлі колишнього повіту і господарські будівлі, а праворуч — руїни середньовічного замку, які можуть бути доступні через ворота і побачити руїни від центру, або обійти навколо замку і рову по спеціальній трасі. В музеї є модель, де показано первісний вигляд замку. З 2005 р. увійти у двір замку було неможливо. Спочатку причиною такого стану речей було оновлення дерев'яного мосту, що веде до головної брами (роботи вже завершено), а з 2006 р. — технічний стан оборонних валів. В даний час замок доступний для відвідувачів, також планується відкрити в підвалі камеру тортур[1].

Архітектура

Протягом багатьох років у замку квартирували польські війська, охороняючи близький кордон країни. Сьогодні від колишніх кріпосницьких стін мало що залишилося.

Світлини

Примітки

  1. http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100714/POWIAT08/705401146 Архівовано 24 вересня 2015 у Wayback Machine. Na zamku w Międzyrzeczu powstaje izba tortur. Katowskie urządzenia mają przyciągać turystów Dariusz Brozek

Джерела

  • Międzyrzecz i okolice. / Рod. red. Tomasz Łuczak, Dorota Matyaszczyk. — Międzyrzecz, 1998. — ISBN 978-83-906901-8-7
  • Międzyrzecz — dzieje miasta. / Red. nauk. Wojciech Strzyżewski, Marceli Tureczek. — Międzyrzecz, 2009. — ISBN 978-83-928267-4-3.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.