Мережа Глобального договору ООН в Україні

Мережа Глобального договору ООН в Україні є офіційним представником глобальної мережі UN Global Compact, що є найбільшою у світі асоціацією корпоративно відповідального бізнесу. Це єдина ініціатива ООН, що спрямована на інтеграцію Цілей сталого розвитку в стратегічну та операційну діяльність бізнесів. Організація налічує 14,3 тисяч компаній у 162 країнах світу.

Мережа Глобального договору ООН в Україні
Дата заснування 2013 рік
Генеральна директорка Тетяна Сахарук
Кількість компаній-учасниць 104
Сайт https://globalcompact.org.ua/

Україна приєдналася до Глобального договору ООН у 2013 році. Нині українська мережа налічує 104 компанії-учасниці. Генеральною директоркою українського представництва Глобального договору ООН є Тетяна Сахарук.

Мережа Глобального договору ООН в Україні — це діалогова та навчальна платформа з досягнення сталого розвитку для бізнесу, інвесторів, громадянського суспільства, трудових організації, органів місцевого самоврядування та уряду.

Щоби допомогти компанія в досягненні Цілей сталого розвитку ООН, Мережа Глобального договору ООН в Україні реалізовує низку проєктів.

Young SDG Innovators

Young SDG Innovators — це спеціалізована програма із застосування SDG-інновацій у бізнесі, яку Глобальний договір ООН проводить для учасників локальних мереж у всьому світі. Програма триває 9 місяців та складається з п’яти дводенних навчально-практичних сесій і менторської підтримки. Програма використовує спеціально адаптовану під Цілі сталого розвитку модель Sustainable Experience Innovation (Desirability, Feasibility, Viability, Sustainability), що базується на принципах дизайн-мислення та реалізується досвідченими професіоналами в галузі інновацій та бізнес-трансформацій із залученням експертів у галузі комунікацій, управління, прототипування, фінансів та бізнес-моделювання.

SDG Ambition

SDG Ambition — це 6-місячна інтенсивна програма, що проводиться за ініціативи Глобального договору ООН за підтримки партнерів програми — SAP та Accenture. Ця програма є інноваційним інструментом, спрямованим на інтеграцію Цілей сталого розвитку (ЦСР) та Десяти принципів Глобального договору ООН у бізнес-стратегію компанії, її операційну діяльність, звітність та комунікацію з партнерами програми. Завдяки програмі «SDG Ambition» компанія може прискорити запуск проєктів зі сталого розвитку, що передбачають екологічну, соціальну та управлінську сталість, швидше отримувати практичні досягнення та звітувати про реальні досягнення.

Target Gender Equality

Target Gender Equality (TGE) — це флагманська глобальна ініціатива, що закликає та підтримує компанії встановити амбітні цілі участі та лідерства жінок у бізнесі. Україна приєдналася до цієї глобальної ініціативи вперше, і стала однією з 45 країн-учасниць. Програма покликана поглибити імплементацію компаніями WEPs (The Women’s Empowerment Principles) та посилити їхній внесок у досягнення Цілі 5.5, яка вимагає повної участі жінок та рівних можливостей для лідерства до 2030 року. Адже забезпечивши гендерний баланс у бізнесі, ми значно прискоримо прогрес у досягненні Цілей сталого розвитку.

Anti-Corruption Collective Action

Anti-Corruption Collective Action — це міжнародна програма з протидії корупції, до якої Україна доєдналася у 2020 році й над якою працюватиме до 2023 року. Програма є відкритою до участі широкого кола зацікавлених осіб. У грудні 2020 року Українська мережа Глобального договору ООН провела Антикорупційний тиждень, у якому взяли участь стейкхолдери, експерти з бізнесу, громадської сфери, урядових та міжнародних організацій. 9 грудня 17 компаній та неурядових організацій підписали Меморандум про спільні дії з антикорупції в Україні. Нині в рамках програми відбувається робота над створенням навчального онлайн-курсу для малого та середнього бізнесу на тему антикорупції. В основі курсу — оновлена Типова антикорупційна програма НАЗК. До роботи над курсом залучені спеціалісти з досвідом у питаннях протидії корупції, ділової етики та доброчесності, а також профільні спеціалісти юридичної сфери, бізнесу, громадськості та органів державного самоврядування.

Партнерство заради сталого розвитку

Партнерство заради сталого розвитку — це щорічна кампанія, започаткована локальною мережею Глобального договору в Україні у 2018 році, мета якої — просувати Цілі сталого розвитку та сприяти партнерству між бізнесом, бізнес-асоціаціями, урядами, громадянським суспільством та академічними установами. У рамках кампанії міжнародне журі визначає найкращі проєкти партнерства із залученням багатьох стейкхолдерів у категоріях:

Мир — права людини, сприяння мирному діалогу, протидія корупції, правова безпека, справедливість, соціальне забезпечення.

Планета — навколишнє середовище, поводження з відходами, зелена енергія, зміна клімату, захист біорізноманіття, стале споживання та управління водними ресурсами, сталий ланцюжок постачання, зелені інновації.

Економічний розвиток — економічне зростання, сталий розвиток міст, інфраструктури та громад.

Суспільство — інклюзивність, освіта, розширення можливостей молоді, культурне різноманіття, гендерна рівність, охорона здоров’я.

IT-nation

IT-nation — це освітня ІТ-програма для жителів Донецької й Луганської областей, реалізована Мережею Глобального Договору в Україні за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» у 2020 році. Через військовий конфлікт на Сході України регіон зазнав суттєвих соціально-економічних потрясінь. Метою проєкту IT nation стало надання якісної онлайн ІТ освіти, що забезпечило жителям регіону можливість подальшого працевлаштування (в тому числі дистанційної роботи) та покращення якості спілкування та роботи за допомогою сучасних технологій. Проєкт забезпечив рівні умови в доступі до якісної ІТ-освіти, набуття hard та soft skills для жінок і чоловіків, молоді та пенсіонерів, працівників та безробітних у Донецькій та Луганській областях. Навчання відбулося за такими напрямами: Advanced Frontend Web Developer, Web Coder, Automation Software Tester, Manual Software Tester, Digital skills. Станом на січень 2021 700 осіб успішно завершили навчання.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.