Мескаль

Меска́ль (ісп. mezcal) — традиційний для Мексики алкогольний напій зі збродженого соку агави. Найпоширеніший різновид текіла. Під назвою «мескаль» в наш час[коли?] випускаються всі дистильовані алкогольні напої на основі агави, за винятком текіли.

Мескаль
Держава  Мексика
 Мескаль у Вікісховищі
Пляшка мескаль «Монте Албан» з сіллю і гусеницею
Мешканці Месоамерики, що розпивають мескаль. Стародавня статуетка з Національного музею текіли.

Технологія виготовлення та сировина

Запечена серцевина Agave potatorum, заготовлена для виробництва мескалю

Для виготовлення мескаля використовують такі види агави як Agava cupreata, Agava potatorum, Agava wislizeni.

Технологія виготовлення мескаля в основному така ж, як і у текіли: серцевину агави запікають у кам'яних ямах-печах конічної форми, покривають шарами пальмових волокон, землею і деревним вугіллям і витримують там протягом двох-трьох днів. Підготовлена таким чином агава насичується димним ароматом. Потім проводиться зброджування соку протягом 3 днів. На відміну від текіли, при зброджуванні соку агави цукор не додається.

З середини XX століття мескаль виготовляється подвійною перегонкою. З тих пір стандартна міцність становить 38-43% об. До цього періоду використовувалася одинарна перегонка, що давало міцність близько 25% об.

Мескаль має в порівнянні з текілою сильніший смак і аромат. Існує безліч видів мескаля, що значно відрізняються один від одного за смаковими властивостями.

Упаковка

З середини XX століття фірми-виробники мескаля стали всіляко прикрашати упаковку для залучення уваги до своєї продукції. Класичний мескаль розливається в злегка оквадрачені пляшки. Багато марок мескаля йдуть в комплекті з мішечком, що містить суміш солі з висушеними і розтертими гусеницями Bombix agavis, що живуть у пагонах агави. Ця сіль використовується для пиття мескаля.

У пляшку іноді поміщається тушка гусениці Hypopta agavis, що є виключно рекламним трюком. Гусениця має за життя червоний колір, але в мескалі швидко знебарвлюється. За правилами, при вживанні гусениця повинна бути поділена між всіма.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.