Месіанський юдаїзм

Месіанський іудаїзм — релігійний напрям серед євреїв та не-євреїв, послідовники якого вірять що Єшуа (Ісус Христос) є Сином Божим і рятівником всього людства, прихід якого обіцяний пророками. Святим письмом визнається лише Біблія.

Месіанський символ

Перший месіанський молитовний дім був заснований проповідником Йосифом Рабиновичем в 1884 році в Кишиневі. В 1960-ті роки в США виник рух історично пов'язаний з подібним рухом євреїв-християн в кінці  XIX ст.

В 1986 році був створений Міжнародний Альянс Месіанських громад «IAMCS».На сьогодні найбільша кількість месіанських общин знаходиться в США. Існують значні общини в Німеччині, Україні, Росії. Рух  веде діалог з багатьма протестантськими та реформаційними церквами, займається доброчинністю.

Месіанський іудаїзм визнає Новий Заповіт і відкидає Усну Тору (Талмуд). Важливу роль в літургії відіграє читання Біблії. Головні ідеї месіанського іудаїзму викладені в книзі Давида Стерна «Месіанський єврейський маніфест».

Див. також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.