Метрополітен Порту

Метрополітен Порту (порт. Metro do Porto) метро в місті Порту, Португалія.

Метрополітен Порту
Країна  Португалія
Місто Порту
Дата відкриття 7 грудня 2002
Сайт metrodoporto.pt
Маршрутна мережа
Довжина мережі 60 км
Електрифікація постійний струм, 750 Вd
Схема маршрутів

 Метрополітен Порту у Вікісховищі

Метрополітен складається з 6 окремих ліній, 82 станцій і з'єднує шість міст агломерації Великий Порту, а саме: сам Порту, Віла-ду-Конде, Віла-Нова-де-Гайя, Майа, Матозіньюш та Повуа-де-Варзін. Оператором метрополітену є компанія Transdev.

Історія

Починаючи з 2000 року фірма-генпідрядник Normetro проклала підземні двоколійні тунелі загальною довжиною 7 км. При бурінні тунелів в змішаних сипучих і твердих породах, які містили від 50% до 90% граніту, фірма-виконавець Arge Transmetro використала Тунелепрохідницьку машину EPB (скор. від engl. Earth Pressure Balance Shield) німецької машинобудівної фірми Herrenknecht з діаметром головного щита 8,71 метра.

Всередині одного з поїздів.

Лінія A (синя лінія), що з'єднує Матозіньюш і станцію Тріндаді у центрі Порту, була відкрита у 2002 році. Через два роки вона була розширена до стадіону Драган у рамках підготовки до Євро-2004.

Після цього відкрилися лінії B (червона лінія) — 14 квітня 2005 року, C (зелена лінія) 30 червня 2005 року, D (жовта лінія) — 2005–2006 роки, E (фіолетова лінія) 27 травня 2006 року.

Лінії A, B, C та E всередині міста Порту прямують паралельно одна одній, поступово відгалужуючись від прямої (крім B, що залишається лежати вздовж неї). Лінія D, будівництво якої було найважчим, перетинає чотири лінії, що залишились, на станції Триндади.

Станом на 2007 рік, загальна вартість метрополітену склала 3500 млн. € , або понад 1 % від ВВП країни. Витрати за проектом виявились вище очікувань, лише у 2006 році збитки міського уряду досягли 122 млн. €

2 січня 2011 року введена в експлуатацію лінія F.

Перспективні проекти

Незважаючи на великі витрати у метрополітені Порту планується введення в експлуатацію лінії G, а також розширення ліній A, B, C, D.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.