Flickr

Flickr — вебсайт для розміщення фотографій та відеоматеріалів, їх перегляду, обговорення, оцінки та архівування. Flickr популярний завдяки зручній та простій системі завантаження та пошуку фотографій. Дозволяє спілкуватися та створювати тематичні групи, соціальні мережі.

Flickr
Логотип
Посилання flickr.com
Комерційний так
Тип фотохостинг/відеохостинг
Реєстрація потрібна для завантаження файлів і коментарів
Мови англійська, китайська мова, іспанська, французька, корейська, італійська, португальська, в'єтнамська і індонезійська мова
Власник SmugMug
Засновник Стюарт Баттерфілд і Caterina Faked
Автор Ludicorp
Започатковано 10 лютого 2004[1]
Рейтинг Alexa 421[2]
Адреса офісу Сан-Франциско
 Flickr у Вікісховищі

Особливості

Організація

Базова конфігурація сервісу є безкоштовною, а за окрему плату надаються додаткові послуги. Раніше безкоштовно можна було розмістити до 200 фото та створити до 3-х альбомів (наборів) фотографій. Кожен користувач може створити необмежену кількість тематичних груп для спілкування з іншими учасниками або взяти участь у будь-якій з існуючих груп. У травні 2013 р. Флікр виділяє кожному користувачеві по 1 Террабайту пам'яті безкоштовно та відкриває можливість завантажувати повнорозмірні фото[3]. Завдяки системі коментарів, користувачеві надається можливість вступати в соціальні зв'язки з іншими учасниками. Відповідно до кількості переглядів та коментарів, фотографії мають власну ієрархію популярності (критерій «цікавість»), відповідно до якої формуються результати пошуку.

Інтерфейс сайту перекладений багатьма мовами (англійська, німецька, іспанська, французька, італійська, португальська, китайська, корейська), основна — англійська.

Операції з фотографіями

Власник фотографій має можливість:

 • обмежити доступ до своїх фото;
 • встановити умови використання фото;
 • супроводжувати свої фото коментарями;
 • дозволяти коментувати свої фото;
 • ставити до кожного фото мітки (теги), які дозволяють знаходити фото в архівах Flickr за темою, місцем або предметом присутніми на фото;
 • позначати певні фрагменти фото з коментарем;
 • прив'язувати фото до місця зйомки або місцезнаходження об'єкта на географічній карті з великою точністю;
 • розмістити кожне своє фото в 10 тематичних групах (для платних рахунків максимальна кількість груп — 60).

Групи фотографій

Це мікро-спільноти, які створюються навколо світлин, об'єднаних за якимось принципом. Кожна група є специфічною за ідеєю, бувають і абстрактні групи, наприклад, в які надсилають світлини тільки, якщо на них є елементи червоного кольору. В групах можливі дискусії та обговорення, що дозволяє зав'язувати соціальні контакти. У кожній групі є адміністратори та учасники.

Авторські права

Кожна світлина на Flickr має задеклароване авторське право. Є сім різних варіантів авторських прав — можна обрати від опції «Всі права захищені» до дозволу на вільне використання фотоматеріалів.

Українська спільнота на Flickr

Український Флікр

На базі порталу Flickr працює спілка українських фотографів, що має назву «Український Флікер». Станом на жовтень 2015 р. вона налічує понад 4000 учасників, які беруть активну участь в обговореннях та дискусіях на теми фотографії та фотомистецтва.

Загалом на Flickr налічується понад 70 тематичних груп з українською тематикою. В цих групах розміщено понад 120 тисяч фотографій від фотографів з усього світу.

Найширше представлені групи з добірками фото великих міст України: Києва, Львова, Одеси, Харкова, а також визначних місць України парків, споруд, пам'яток української архітектури, а також храмів України.

Див. також

Примітки

 1. An Amazing 8 Years - Flickr Blog. Flickr. Процитовано 10 лютого 2014.(англ.)
 2. https://web.archive.org/web/20190820202945/https://www.alexa.com/siteinfo/flickr.com
 3. Ализар Анатолий (21. 05. 2013) [Flickr дарит каждому пользователю по 1 терабайту для хранения фотографий и видео http://habrahabr.ru/post/180383/] http://habrahabr.ru (рос.) Процитовано 13. 10. 2015 р.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.