Мечеть аль-Харам

Мечеть Аль-Харам (араб. المسجد الحرام‎‎, дос. «Заповідна мечеть») — головний храм мусульман у Мецці (Саудівська Аравія). У внутрішньому дворі храму розташована Кааба, об'єкт обов'язкового паломництва хаджу.

المسجد الحرام
Заповідна мечеть
Мечеть Аль-Харам
21°25′19″ пн. ш. 39°49′33″ сх. д.
Тип споруди соборна мечеть[1] і пам'ятка архітектури
Розташування Саудівська Аравія, Мекка
Висота 137,5 м
Стиль Ісламська архітектура
Належність іслам
Оригінальна назва араб. المسجد الحرام
Вебсайт gph.gov.sa
Мечеть аль-Харам (Саудівська Аравія)
 Мечеть аль-Харам у Вікісховищі

Мечеть Аль-Харам згадується у Корані 15 разів (наприклад 2: 217; 5: 2). Мечеть є також кіблою (напрямком для молитви) мусульман.

Прототип Мечеті Аль-Харам з'явився у 638 р. За часів пророка Мухаммеда і «праведних халіфів» Заповідна мечеть була маленькою, стін не було, — територія була відгороджена будинками, між якими були ворота, що служили за вхід. Перше розширення мечеті зробив халіф Умар ібн аль-Хаттаб, який викупив всі будинки, що до неї прилягали, зніс їх, а всю територію огородив невисокою стіною. Коли халіфом став Осман ібн Аффан, він знову розширив мечеть у той самий спосіб. Мечеть Аль-Харам і надалі продовжували розширювати різні правителі.

Заповідна мечеть була суттєво перебудована у 1956 р., за наказом короля Абдул Азіза бін Абдул Рахмана ас-Сауді, потім — у 1988 р., за короля Фагда Абдул Азіза ас-Сауді, коли дах був перероблений у третій поверх мечеті, були побудовані ескалатори, що ведуть на 2-й і 3-й рівні.

Сьогодні[коли?] до мечеті веде 4 головних входи і 54 додаткових, не рахуючи входів на 2-й і нижній рівні. Площа мечеті становить 309 тис. кв. метрів і може вмістити за деякими оцінками до 700 тисяч чоловік. Мечеть має 9 мінаретів висотою 89 метрів, 11 сходів та 7 ескалаторів. Потужне освітлення комплексу Заповідної мечеті здійснюється за допомогою двох електростанцій. Мечеть оснащена радіо і телестудіями, внутрішні приміщення обладнані кондиціонерами.[джерело?]

Див. також

Джерела

  1. archINFORM — 1994.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.