Миколаївський інститут права Національного університету «Одеська юридична академія»
Миколаївський інститут права Національного університету «Одеська юридична академія» (МІП НУ «ОЮА») є структурним підрозділом університету, утвореним як навчальний центр Одеської державної юридичної академії 1998 року на базі Миколаївського вечірнього правового коледжу.
Миколаївський інститут права | |
---|---|
| |
Скорочена назва | |
Засновано | 1998 |
Заклад | Національний університет «Одеська юридична академія» |
Декан | Фасій Богдан Володимирович |
Кількість кафедр | 5 |
Викладачі | 35 |
Доктори наук | 3 |
Кандидати наук | 30 |
Професори | 4 |
Студенти | 1000 |
Адреса | вул. Генерала Карпенка, 18, Миколаїв, 54038, Україна |
Вебсторінка | mip.onua.edu.ua |
Історія
Миколаївський вечірній правовий коледж було засновано 1 жовтня 1993 року на підставі рішення сесії Миколаївської обласної Ради народних депутатів[1].
1998 року на базі Миколаївського вечірнього правового коледжу наказом Міністерства освіти і науки України[2] було створено Миколаївський навчальний центр Одеської державної юридичної академії.
У серпні 2000 року наказом Міністерства освіти і науки України[3] було створено Миколаївський комплекс Одеської національної юридичної академії на базі Миколаївського навчального центру ОНЮА та ліквідованого ПТУ № 8.
2010 року Одеську національну юридичну академію реорганізовано у Національний університет «Одеська юридична академія»[4][5], у зв'язку з чим Миколаївський комплекс ОНЮА перейменовано в Миколаївський комплекс Національного університету «Одеська юридична академія».
14 лютого 2013 року відокремлений структурний підрозділ (ВСП) «Миколаївський комплекс Національного університету „Одеська юридична академія“» реорганізовано в ВСП «Миколаївський інститут права НУ „ОЮА“».
27 листопада 2014 року ВСП «Миколаївський інститут права НУ „ОЮА“» було ліквідовано[6] та створено Миколаївський інститут права НУ «ОЮА» без виокремлення.
2016 року Інститут здійснив перший набір слухачів до магістратури.
Матеріально-технічне забезпечення
- адміністративний корпус;
- навчальний корпус;
- студентське кафе;
- спортзал;
- гуртожиток;
- бібліотека (читальний зал);
- 2 комп'ютерні класи;
- криміналістична лабораторія;
- зала судового засідання;
- лінгафонні кабінети.
Миколаївський інститут права користується комплексом компактно розташованих будівель, що є власністю Національного університету «Одеська юридична академія». У їх складі п'ятиповерховий навчальний та триповерховий навчально-адміністративний корпуси, їдальня, спортивний зал та п'ятиповерховий гуртожиток. Всі споруди капітально відремонтовані, відповідають санітарно-гігієнічним та інженерно-технічним нормативам.
Загальна навчальна площа становить 3352 кв. м. У розпорядженні МкНУ «ОЮА» 22 аудиторії для проведення лекційних та семінарських і практичних занять, що цілком відповідає реальним потребам навчального закладу для організації повноцінного навчального процесу, як для студентів денної, так і заочної форм навчання. Всі аудиторії обладнані сучасними навчальними меблями, у лекційних аудиторіях встановлено звукопідсилювачу апаратуру.
У навчальному корпусі розташовані 2 комп'ютерних класи на 28 місць та 2 лінгафонних кабінети на 34 місця; навчально-методичний кабінет та організаційно-методичні кабінети відділень денного і заочного навчання; бібліотека з книгосховищем та читальним залом на 72 місця.
Для проведення практичних занять з дисциплін «Судова фотографія» та «Криміналістика» в МІП НУ «ОЮА» створена лабораторія, де студенти мають змогу самостійно працювати.
Заняття з фізичного виховання та тренування спортивних секцій проводяться у спортивному залі загальною площею 800 кв.м. Постійно діє також тренажерний зал з комплектом спортивних тренажерів, закуплено необхідну кількість спортивного інвентарю та обладнання, яке постійно оновлюється. У весняно-осінній періоди в разі потреби для проведення занять та спортивних змагань використовуються територія та спортивні споруди міського стадіону «Суднобудівник», що розташований у безпосередній близькості від МІП НУ «ОЮА».
Матеріальна база навчального закладу дозволяє задовольняти соціально-побутові потреби студентів. Постійно працює студентське кафе з залом на 100 посадкових місць, оснащена всім необхідним обладнанням для приготування їжі та якісного обслуговування студентів. Безпосередньо в навчальному корпусі працює буфет.
У розпорядженні студентів комфортабельний гуртожиток на 300 місць з блоковим розташуванням житлових кімнат, з електричними плитами, водопостачанням гарячої води, умебльований необхідними меблями та устаткуванням. Потреба в гуртожитку іногородніх студентів задовольняється майже на 100 %. При гуртожитку працює медичний пункт. Обладнаний актовий зал на 100 місць, де проводяться культурно-масові заходи та працюють самодіяльні колективи. Не кожен навчальний заклад має готельні кімнати, де живуть вчені з академії.
Прилегла територія, що являє собою замкнений двір, упорядкована, асфальтована, з фонтаном та зеленими насадженнями. Комплекс розташований у одному з найбільш екологічно чистих місць м. Миколаєва. До МІП НУ «ОЮА» можна зручно дістатися міським транспортом, зупинки якого «Юридична академія» знаходяться поруч з навчальним закладом.
Випускник отримує диплом про закінчену вищу освіту, що дає йому можливість продовжити навчання в магістратурі або на програмі післядипломної освіти.
Структурні підрозділи
МІП НУ ОЮА налічує:
- кафедру загальнотеоретичної, конституційної та цивілістичної юриспруденції. Станом на вересень 2017 року до штату кафедри входили: 5 кандидатів юридичних наук (з них 4 доценти), 3 старших викладача та 2 викладача[7]. У березні 2008 року було створено кафедру цивільно-правових дисциплін. 16 червня 2016 року її було перейменовано на кафедру загальнотеоретичної, конституційної та цивілістичної юриспруденції[8]. З часу утворення по жовтень 2011 року кафедру очолювала кандидат юридичних наук, доцент Л. В. Ємельянова, а з жовтня 2011 року по липень 2017 року — кандидат юридичних наук, доцент І. Г. Оборотов. З липня 2017 р. в. о. завідувача кафедри кандидат юридичних наук О. В. Каплій. Науково-педагогічним складом кафедри у 2010—2015 роках проводилися наукові дослідження за темою «Духовні засади сталого розвитку української державності і права» (керівник — к.ю.н., доцент І. Г. Оборотов). На 2016—2020 роки затверджено нову тему досліджень кафедри «Традиційні цінності та європейські перспективи України: правовий та культурний вимір» (керівник — к.ю.н., доцент О. В. Каплій)[9].
- кафедру кримінального права та інших кримінально-правових дисциплін. Станом на вересень 2017 року до штату кафедри входили: 1 доктор юридичних наук, професор, 1 кандидат юридичних наук, професор, 4 кандидати юридичних наук (з них 2 доценти, старший викладач і викладач), 1 старший викладач та 1 викладач. У березні 2008 року було створено кафедру кримінально-правових дисциплін на базі кафедри правових дисциплін, завідувачем якої з 2005 року був д.ю.н., професор О. В. Козаченко. З 2008 року він очолює реорганізовану кафедру[10].
- кафедру гуманітарних дисциплін. Станом на вересень 2017 року до штату кафедри входили: 5 кандидатів наук (2 — історичних, 1 — технічних, 1 — економічних, 1 — філологічних), доцентів, 1 майстер спорту міжнародного класу, старший викладач, 3 старших викладачі та 1 викладач. Кафедра існує з 2003 року. Завідувачем є к.і.н., доцент В. В. Щукін[11].
- юридичну клініку
- бібліотеку[12]
- центр культури «Феміда»
Форми навчання
- денна;
- заочна.
Перелік факультетів
- правознавство;
- правоохоронна діяльність.
Довузівська підготовка
- Довузівська підготовка здійснюється за предметами:
- основи правознавства (4 місяці);
- українська мова (1 місяць 10 днів).
Перелік документів для вступу до вищого навчального закладу
- заява на ім'я ректора, в якій зазначається обраний напрям підготовки або спеціальність та форма навчання;
- атестат і додаток до нього (або копії, завірені нотаріусом);
- сертифікат(и) Українського центру оцінювання якості освіти зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО);
- копія паспорта;
- копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду;
- 6 однакових кольорових фотокарток розміром 3x4 см;
- для юнаків: військовий квиток (приписне свідоцтво);
- медична довідка за формою 086/о;
- документи, які дають право на пільги (якщо такі є).
Примітки
- № 3 від 15 жовтня 1992 року
- № 266 від 15 липня 1998 року
- наказ Міністерства освіти і науки України № 397 від 21 серпня 2000 року «Про створення комплексу Одеської національної юридичної академії»
- Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про реорганізацію Одеської національної юридичної академії в НУ „ОЮА“»
- Указ Президента України від 2 вересня 2010 року № 893/2010 «Про Національний університет "Одеська юридична академія"»
- наказ ректора НУ «ОЮА» № 4471-26 від 27 листопада 2014 року
- Інформація про персоналії на сайті кафедри
- Наказ ректора НУ ОЮА від 16 червня 2016 року
- Сайт кафедри
- Інформація про персоналії на сайті кафедри
- Інформація про персоналії на сайті кафедри
- Інформація на сайті бібліотеки
Посилання
- Національний університет «Одеська юридична академія»[недоступне посилання з липня 2019]
- Інформація про МІП на сайті Всеукраїнського журналу «Випускник»
- Інформація про МІП на сайті «Освіта України»