Микулинецька міська бібліотека

Микулинецька міська бібліоте́ка-філіа́л — культурно-освітній, інформаційний заклад у смт Микулинці Теребовлянського району, філіал Теребовлянської централізованої бібліотечної системи.

Микулинецька міська бібліотека
Країна:  Україна
Тип: філіал централізованої бібліотечної системи
Адреса вул. Поштова, буд. 3, смт Микулинці, Теребовлянський р-н, Тернопільська обл.
Заснована 1890
Завідувач: Максимович Віра Володимирівна
Сайт: vernisaz.blogspot.com

Бібліотеку засновано у 1846 році.

Щорічно бібліотеку відвідують понад 2 тисячі користувачів.

Бібліотека тісно співпрацює з органами місцевого самоврядування, школою, будинком культури, центром туризму та місцевим осередком товариства «Лемківщина». Проводяться масові заходи з відзначення різних пам'ятних дат, державних свят. Працюють клуби за інтересами: «Оберіг», «Віч на віч», краєзнавчий.

Бібліотека розташована за адресою: вул. Поштова, 3, смт Микулинці, 48120, Теребовлянський район, Тернопільська область, Україна.

Режим роботи закладу: з 13.00 до 17.00, вихідний день — понеділок.

Історія бібліотеки

Першою бібліотекою в Микулинцях була читальня товариства «Просвіти», відкрита у 1890 році.

У 20-30-х роках у містечку також була невелика бібліотека з фондом у 362 книжки польською мовою, за користування якими вносилася плата.

У 1940 році на базі просвітянської читальні відкрито Микульнецьку міську бібліотеку.

У 1944 році, після захоплення Микулинців Червоною Армією бібліотека відновила роботу. Бібліотекарем працювала Яніна Савіцька. В серпні 1973 року на посаду завідувачки Микулинецької міської бібліотеки призначено Максимович Віру Володимирівну, яка очолює заклад по сьогоднішній день.

У 1970 році книжковий фонд бібліотеки становив 36 тисяч томів[1]. У 1972 жителі селища отримали 6830 примірників газет і журналів.

У 1980 році книжковий становив 40 080 примірників книг[1]. Після очищення фонду від застарілих та зношених книг їх кількість зменшилась.

У 2006 році закрито бібліотеку села Воля і фонд 4582 примірників передано до Микулинецької бібліотеки[1].

На 1 січня 2012 р. становить 27 224 примірників[2]. Населення селища — 3 980 чол. 61.3 % охоплено читанням міською бібліотекою, читаність — 18.6, книго забезпеченість — 7.3., на одного користувача — 12 примірників книг[3].

У 2011 році в рамках реалізації проекту «Бібліоміст» у відкрито інтернет-центр з безкоштовним доступом до мережі[4].

Структура

У бібліотеці працює 4 відділи:

  • абонемент для дорослих
  • юнацька кафедра
  • абонемент для дітей
  • читальний зал

Інформаційні ресурси

Фонд бібліотеки нараховує 27 224 примірники книг української та іноземними мовами, у тому числі 15 350 примірників художньої літератури[5]. Бібліотека має постійний онлайновий доступ до повнотекстових електронних видань.

Довідково-бібліогафіний апарат

Довідково-біблографічний апарат бібліотеки:

  • алфавітний каталог книг,
  • систематичний каталог книг,
  • краєзнавча картотека статей,
  • систематична картотека статей,
  • картотека художніх творів

Інтернет-центр

Під час відкриття інтернет-центру в Микулинецькій міській бібліотеці
В інтернет-центрі Микулинецької міської бібліотеки

У 2011 році в рамках реалізації програми «Бібліоміст» у Микулинецькій міській бібліотеці відкрито інтернет-центр з організації нових бібліотечних послуг з використанням безкоштовного доступу до мережі Інтернет.

У бібліотеку передали 4 комп'ютери, принтер, сканер, веб-камери та навушники для програми «Скайп».

«Це обладнання допоможе нам збільшити кількість послуг, які надають у нашій бібліотеці, — сказала директор книгозбірні Віра Максимович. — Це, перш за все, пошук інформації з медичної, сільськогосподарської, краєзнавчої тематики, матеріали для школярів, студентів, дистанційне навчання у вищих навчальних закладах. Люди зможуть спілкуватись з рідними, які перебувають за кордоном, за допомогою програми „Скайп“. Ми вдячні райдержадміністрації і райраді, меценатам, які допомогли відремонгувати приміщення, перекрити дах, закупити комп'ютерні столи для нашого центру»[6].

Першими відвідувачами нового інтернет-відділу стали учні Микулинецької загальноосвітньої школи. За словами працівників бібліотеки, поява комп'ютерів, всесвітньої мережі підвищує цікавість до навчання, до книгозбірні, бажання прийти до неї. Під час відкриття відбулась перша інтернет-конференція з Теребовлянською районною бібліотекою.

Примітки

  1. Сумарна книга обліку Микулинецької міської бібліотеки-філіалу Теребовлянської ЦБС
  2. Сумарна книга обліку Микулинецької міської бібліотеки-філіалу ТеребовлянськоїЦБС
  3. Щоденник обліку роботи Микулинецької міської бібліотеки-філіалу Теребовлянської ЦБС
  4. http://nter.net.ua/main/10144-dvadcyat-shist-knigozbiren-krayu-otrimayut-kompyuterne-ustatkuvannya-v-ramkax-programi-bibliomist.html%5Bнедоступне+посилання+з+червня+2019%5D
  5. Сумана книга обліку Микулинецької міської бібліотеки-філіалу Теребовлянської ЦБС
  6. Захарчук, Д. У Микулинцях на Теребовлянщині відкрили «вікно» у світ [Текст] // Свобода. — 2011. — 16 верес. — С. 4 : фотогр. — (Гарні вісті).

Література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.