Мистецтво України та діаспори: дереворізьба сакральна й ужиткова

Мистецтво України та діаспори: дереворізьба сакральна й ужиткова — книга, яку створив Богдан Тимків і присвятив огляду і аналізу еволюції української дереворізьби вітчизняних майстрів та представників української діаспори. Надрукована 2010 року.

«Мистецтво України та діаспори: дереворізьба сакральна й ужиткова»
Автор Тимків Богдан Михайлович
Назва мовою оригіналу Мистецтво України та діаспори: дереворізьба сакральна й ужиткова
Ілюстрації 563
Країна Україна
Мова українська
Тема українська дереворізьба сакральна та світська
Видавництво Івано-Франківськ: «Нова Зоря»
Видано 2010
Сторінок 312 с.
ISBN ISBN 978-966-398-042-3

Історія досліджень

Українська дереворізьба здавна приваблювала спостерігачів і дослідників. Увагу насамперед приваблювали іконостаси українських церков, техніки створення різьблених орнаментів, оздоблення царських врат, а також напрестольних і процесійних хрестів, дерев'яних панікадил, свічників, кіотів, тетраподів тощо. Аналізом і дослідженням окремих пам'яток займалися В. Свєнціцька, М. Драган, М. Станкевич, брати В. і Д. Щербаківські, А. Будзан, В. Січинський тощо. Їх працю продовжив і професор Богдан Тимків.

Книга

Робота професора Богдана Тимківа має спеціальне призначення і перш за все розрахована на студентів художніх та духовних навчальних закладів, вже знайомих із сакральною культурою України. Викладання в книзі дещо конспективне, акценти зроблені на вузлових питаннях розвитку сакрального та ужиткового мистецтва. Але чимало цікавого знайдуть і аматори, і прихильники дереворізьби в провінціях.

Особливо слід відзначити розділ «Збереження та розвиток українського сакрального мистецтва й дереворізьби в діаспорі», бо саме в українській діаспорі не було значної перерви в продовженні і розвитку національних традицій дереворізьби, ікономалярства, сакральної архітектури. Творчий доробок українських митців Австралії, Бразилії, Канади, Сполучених Штатів це добре доводить.

Кількість ілюстративного матеріалу майже вдвічі перевищує тексти і подає зразки дереворізьби від суто орнаментальних, наче запозичених, творчо перероблених керамічних і різьблених творів мусульманських майстрів, до символічних християнських — з їх горлицями, виноградними лозами, алегоріями євангелістів тощо.

Галерея

Ресурси інтернета. Джерела


Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.