Мобула звичайна

Мобула звичайна (Mobula mobular) — скат з роду Мобула родини Орлякові. Інші назви «середземноморський диявол», «середземноморський мобула», «атлантичний мобула».

?
Мобула звичайна

Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Хрящові риби (Chondrichthyes)
Підклас: Пластинозяброві (Elasmobranchii)
Надряд: Скати (Batoidea)
Ряд: Орлякоподібні (Myliobatiformes)
Родина: Орлякові (Myliobatidae)
Рід: Мобула (Mobula)
Mobula mobular
(Bonaterre, 1788)
Посилання
Вікісховище: Mobula mobular
Віківиди: Mobula mobular
ITIS: 160999
МСОП: 110847130
NCBI: 1579277

Опис

Найбільший вид свого роду. Загальна ширина досягає 5,2 м при вазі до 500 кг. Голова велика та широка, а також пласка. Великий рот розташований на нижній поверхні голови, зуби є на обох щелепах. очі широко розташовані. З боків голови присутні плавці-«роги». Зяброві щілини великі. Тіло має ромбоподібну форму. Хвіст помірної довжини із шипом-голкою на кінці. Забарвлення спини темне. Черево має біле забарвлення.

Спосіб життя

Зустрічається на середніх глибинах. Це пелагічна риба. Трапляється невеликими зграйками в товщі води. Швидко плаває, часто вистрибує з води. Живиться раководібними та дрібною рибою.

Це яйцеживородний скат. Самиця народжує 1, вкрай рідко 2, дитинча. Вагітність триває 24 місяці.

Розповсюдження

Мешкає переважно в Середземному морі, також зустрічається біля узбережжя Ірландії, Португалії, Канарських та Азорських островів. Інколи зустрічається біля узбережжя Мавританії та Сенегала.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.