Могила Бен-Гуріона

Могила Бен-Гуріона — один з національних парків Ізраїлю. Розташований за 5 кілометрів від кібуцу Сде-Бокер, у якому провів останні роки життя і помер один із засновників Держави Ізраїль і його перший прем'єр-міністр Давид Бен-Гуріон[1].

Могила Бен-Гуріона
Назва на честь (епонім):
  • Давид Бен-Гуріон
  • 30°51′08″ пн. ш. 34°47′00″ сх. д.
    Розташування: Сде-Бокер
    Площа: 90 дунам
    Країна  Ізраїль

     Могила Бен-Гуріона у Вікісховищі

    Створення

    Після смерті Бен-Гуріона 1 грудня 1973 року, за заповітом він був похований у кібуці Сде-Бокер поруч з його дружиною Поліною, яка померла кількома роками раніше[2]. Уряд Ізраїлю оголосив район могили Бен-Гуріона національним парком. Поруч розташовані Мидрешет Бен-Гуріон (освітній центр та школа-інтернат) і Національний центр сонячної енергії Бен-Гуріона.

    У самому кібуці Сде-Бокер розташований музей Давида Бен-Гуріона, в якому він жив в останні роки.

    Місце розташування та особливості парку

    Вхід до національного парку Бен-Гуріона

    Національний парк розташований за 5 кілометрів від кібуцу Сде-Бокер над річкою Нахаль-Ціон по обидві її сторони. Центральна частина гори Негев, де знаходиться велика частина парку і могили, називається пік Дибшон. На піку є кліф і його перетинають річки Яків і Дибшон з високим водоспадом. Північніше поруч з Дибшон знаходиться пік Айн-Яків і на ньому розташований Мидрешет-Бен-Гуріон. Із західної сторони парк межує з національним парком Ейн-Авдат. У оформленні парку використовуються лише місцеві камені, ростуть або посаджені рослини пустелі і тільки ендогенна ізраїльська рослинність. У центральній частині парку переважають тамарикси. Парк прикрашений скульптурами, створеними Езрою Оріон у 1978—1980 роках.

    Поруч з парком знаходиться станція годування для хижих птахів і звірів.

    Могили Давида і Поліни Бен-Гуріон знаходяться на краю крутої скелі, розташованої на природному плато, там же майданчик з видом на мальовничі пейзажі в долинах Зін і Рамат-Авдат. Шлях до майданчика поховання, сам майданчик з могилою і оглядовий майданчик на горі викладено з грануліта[3][4].

    Вандалізм

    Панорама ущелини Цин, вид з боку могили Бен-Гуріона

    Примітки

    1. Ben-Gurion's Tomb. Israel Traveler. Архів оригіналу за 27 січня 2013. Процитовано 2013-1-7.
    2. Сде-Бокер. Архів оригіналу за 2 грудня 2011. Процитовано 9 травня 2018.
    3. גן לאומי קבר בן גוריון. parks.org.il. Архів оригіналу за 27 січня 2013. Процитовано 2013-1-19.
    4. גן לאומי קבר בן גוריון. parks.org.il. Архів оригіналу за 27 січня 2013. Процитовано 2013-1-19.

    Посилання

    Кібуц Сде-Бокер та могила Бен-Гуріона

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.