Могила Раїси Терехової

Моги́ла Те́рехової Р. С. знаходиться у північно-західній частині громадського кладовища м Корець.

Могила Терехової Р.С.
м. Корець. Могила Терехової Р.С.

50°37′09″ пн. ш. 27°10′21″ сх. д.
Тип могила і пам'ятка культурної спадщини України
Статус спадщини пам'ятка історії місцевого значення України
Країна  Україна
Розташування м. Корець громадське кладовище
Матеріал мармурова крихта, базальт
Встановлено 29 жовтня 1986 р.
Стан задовільний
Ідентифікатори й посилання
Могила Раїси Терехової (Україна)

Історія

Раїса Терехова народилась 1926 року в Орловській області. За направленням Комсомолу прибула на Рівненщину. За кілька місяців, які вона тут працювала багато зробила для відновлення районної організації Тсоавіахім, очолювала районний комітет товариства Червоного Хреста і Пів місяця.Також була активною учасницею відбудови та зміцнення Радянської влади на території Корецького району.

9грудня 1944 року разом з іншими активістами Раїса поїхала в село Новий Корець, де незадовільно проходила хлібозаготівля. Біля села заготівельники потрапили у засідку, організовану бійцями УПА. Терехова тоді отримала тяжкі поранення. Померла 11 грудня 1944 року у військовому лазареті м. Новоград-Волинського Житомирської області. 29 жовтня 1986 року на могилі проведено заміну дерев’яного обеліска. Учнями середніх шкіл № 1 і № 3 проведено «ярмарки солідарності» і за виручені на них кошти спорудили пам'ятник.

Опис об'єкта

На могилі встановлено прямокутну стелу з фігурними елементами. На передній частині стели розміщено барельєфне зображення комсомольського значка, а знизу обеліску базальтову пам’ятну плиту з написом: «Терехова Раиса Семеновна. 1926-1944. Погибла от рук украинских буржуазных националистов. От учащихся средних школ г. Корец.»

Розміри могили: 2,0 х 0,8 м; Стела: 1,65×0,5×0,8 м; Плита: 0,3×2,6 м.

Примітки

Об'єкт культурної спадщини взято на державний облік Розпорядженням виконкому Рівненської обласної Ради народних депутатів № 325-р від 20.10.1987 р.

Джерела і література

Даниленко І. Пам’яті комсомолки. «Червоний прапор», № 211 від 4.11.1986 р.;

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.