Новий Корець

Но́вий Ко́рець село в Україні, у Корецькому районі Рівненської області. Розташоване поряд з містом Корцем, на південний захід від нього, з яким має тісні економічні та історичні зв'язки. Центр і єдиний населений пункт Новокорецької сільської ради. Населення — 2 303 особи. Село утворене у 1880 році.

село Новий Корець
Країна  Україна
Область Рівненська область
Район/міськрада Корецький район
Рада Новокорецька сільська рада
Облікова картка Новий Корець 
Основні дані
Засноване 1880
Населення 2303
Територія 2,255 км²
Площа 2,255 км²
Густота населення 1021.290 осіб/км²
Поштовий індекс 34704
Телефонний код +380 3651
Географічні дані
Географічні координати 50°36′40″ пн. ш. 27°08′57″ сх. д.
Водойми р. Корчик
Відстань до
обласного центру
65 км
Відстань до
районного центру
4 км
Місцева влада
Адреса ради Рівненська область, Корецький район, с. Новий Корець;
Карта
Новий Корець
Новий Корець
Мапа

 Новий Корець у Вікісховищі

У 1832 році сталася пожежа у Корецькому замку. Вигоріло південно-західне передмістя міста Корець, яке після відбудови виокремилося у нове село і отримало назву Новий Корець.

У селі є загальноосвітня школа І–ІІ ступенів, клуб, публічно-шкільна бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт. У 1966 році було відкрито могилу невідомого солдата, а у 1970 році — пам'ятний знак землякам, які загинули у німецько-радянській війні.

Вид на село Новий Корець та річку Корчик зі сторони Корецького замку. На задньому плані видно П'ятницьку церкву.

Географія

Село розташоване на південний захід від міста Корця, на лівому березі річки Корчик. На південний схід, на правому березі лежить село Жадківка. На південь пролягає автошлях Київ–Чоп М06 E40.

Рельєф Нового Корця визначається річкою Корчик, яка у цьому місці має досить круті схили. Поблизу річки розвинена ярово-балкова мережа. Далі від річки рельєф рівнинний. Раніше річка була набагато повноводнішою, але тепер розорювання долини та інші негативні фактори призвели до її зміління та замулення. У Новому Корці переважають сірі та темно-сірі опідзолені глинисті ґрунти.

У багатьох місцях долини Корчика серед крутосхилів на поверхню виходять камінь та глина. Поблизу села є покинутий кар'єр, де раніше добували будівельний камінь.

Історико-архітектурні пам'ятки

Церква святого Іллі

Вона розташована на кладовищі села Новий Корець. Побудована у 1595-му році. Церква виконана з дерева, належить до архаїчного типу двозрубного храму. Колись дах був зроблений з ґонту, а зараз покритий жерстю. У XIX столітті були здійснені деякі прибудови[1].

Церква святих Кузьми та Дем'яна

Стоїть на лівому березі Корчика на кручі напроти Корецького замку. Є третьою церквою, побудованою на цьому місці. Час побудови першої невідомий, вона згоріла у середині XVIII століття. У 1766 році збудували другу церкву, яку через 100 років розібрали як аварійну і у 18961897 роках збудували теперішню, дерев'яну церкву.

Вид на Кузьмо-Дем'янську церкву зі сторони Корецького замку

Церква святої Параскеви П'ятниці

Будувалася у 19111914 роках. За архітектурними формами подібна на будівлі Свято-Троїцького монастиря.

Постаті

Примітки

  1. Рівненщина дивує: Корець – християнська "мекка" краю. rivne-future.com.ua (укр.). Процитовано 9 листопада 2020.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.