Модрина японська

Модри́на японська[1] (яп. 唐松, Karamatsu) — хвойне дерево роду модрина (Larix).

Модрина японська
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
(без рангу): Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Хвойні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Порядок: Соснові (Pinales)
Родина: Соснові (Pinaceae)
Рід: Модрина (Larix)
Вид:
L. kaempferi
Біноміальна назва
Larix kaempferi

Опис

Це дерево заввишки до 35 м. Довгі, товсті, майже горизонтальні гілки утворюють своєрідну, широко-пірамідальную крону. Молоді пагони червонуваті з сизим нальотом. Кора гілок сіра. Хвоя довга, завдовжки 5 см, синьо-зелена. Хвоя забарвлюється восени в яскраво-жовті тони значно пізніше за інші види, створюючи протягом місяця яскраві плями в посадках.

Шишки в молодості — жовтувато-зелені, кулясті (2–3 см), зберігаються на гілках до 3 років.

Дерево швидкоросле — за рік приріст складає прибл. 25 см заввишки і 10–15 см завширшки. Модрина японська зазвичай не страждає від морозу, але світлолюбна. Також невибаглива до ґрунту і вологості, рідко уражується шкідниками і захворюваннями.

Поширення, використання і вирощування

Батьківщиною модрини японської є Японія, де вона має назву карамацу (яп. 唐松). Широко поширена у Східній Азії. У Японії традиційно культивується як мініатюрна хвойна порода; в Європі зустрічається в групових посадках.

Деревині цього дерева, як і решті порід модрин, притаманна міцність та стійкість до гниття, вона легко піддається обробці, що визначило її широке застосування у будівництві і меблевій промисловості.

Модрина японська добре розвивається в умовах міста. У декоративному відношенні цей вид перевершує всі інші як своєю незвичайною кроною, так і довгою хвоєю оригінального забарвлення, формою шишок. Добре поєднується з ялинами, соснами, яловцями, липами, дубами, ясенами, рододендронами і іншими декоративними чагарниками. Швидкість росту, невибагливість до ґрунтових умов і морозостійкість дозволяють широко використовувати цей вид в зеленому будівництві в групових і поодиноких посадках і пейзажних композиціях.

Галерея

Примітки

Джерела і посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.