Монастир святого Савви Освященного

Святого Савви Освященного чоловічий монастир Запорізької єпархії УПЦ православний чоловічий монастир в місті Мелітополі. Заснований в 1995 році, ставши першим монастирем Запорізької єпархії. Назву отримав на честь Сави Освяченого.

Монастир святого Савви Освященного
46°50′07″ пн. ш. 35°22′32″ сх. д.
Тип споруди монастир
Розташування  Україна
Монастир святого Савви Освященного (Україна)
 Монастир святого Савви Освященного у Вікісховищі

Історія

До 1953 року на нинішній території монастиря знаходилося кладовище. 29 травня 1953 воно було закрито через заповнення площі під поховання.[1]

Рішення про утворення Мелітопольського чоловічого монастиря було прийнято 24 грудня 1994 року на засіданні Священного Синоду Української православної церкви. Незважаючи на молодий вік, монастир є найстарішим в Запорізької та Мелітопольської єпархії. Самій єпархії на момент заснування монастиря було лише 2 роки. Вона була відокремлена від Дніпропетровської єпархії тільки в 1992 році.

Настоятелем і будівничим монастиря був призначений ієромонах Тихон (Масленников). Спочатку він організував обитель за місцем своєї служби, в селі Терпіння, чисельність братії якої в перші місяці становила лише 3-4 людини. На початку 1995 року монастир перемістився в Мелітополь, і в травні почалося будівництво першого одноповерхового корпусу, заселеного 8 листопада 1995. Зараз у цьому корпусі розташована монастирська пекарня. У престольне свято монастиря, день пам'яті преподобного Сави Освяченого, 18 грудня 1995 року, настоятель монастиря Тихон здійснив перший постриг ченців.

У жовтні 1996 року намісником монастиря був призначений ієромонах Борис (Масленников), а на Великдень 1997 він був зведений в сан ігумена. У 1997 році було відкрито обійстя монастиря в селі Астраханка.

На початку 2002 року було вирішено розширити монастирський храм, і братія почала зведення нового храму навколо старого. Тим часом, в старому храмі служба не припинялася ні на один день будівництва. 2 жовтня 2005 новий трьохпрестольний храм був освячений на честь ікони Божої Матері «Призри на смирення» (центральний престол), Усікновення глави Іоанна Предтечі (північний престол) і святого Сави Освяченого (південний престол).

У 2007 році був побудований і освячений хрестильний храм на честь Введення в Храм Пресвятої Богородиці[2]. З 2007 року при монастирі діє центр для людей з алкогольною, ігровою та наркотичною залежністю.

У 2008 році були відкриті пекарня і магазин «Монастирський паломник», що постачають хлібо-булочними виробами монастир, прочан і парафіян. Побудована і обладнана підстанція.

У 2009 році в монастирі був збудований готель для прочан.

Діяльність монастиря

Монастирська недільна школа «Призри на смирення» — найбільша в місті. У ній діють 4 класи, що складаються з 70 учнів, працюють 8 викладачів і 1 священик. У школі вивчається закон Божий, духовний спів, рукоділля та інші предмети.

Також при монастирі працюють:

  • катехізаторські курси, на яких мелітопольці вивчають закон Божий;[3]
  • Недільна школа для дорослих;
  • Спортзал, в якому займаються члени молодіжного православно-патріотичного клубу «Ангел»;[4].
  • Пункт обігріву, роздачі одягу та харчування для бездомних;[5]
  • Журнал «Дзвін»;
  • Іконописна майстерня;
  • Дитячий хор.[6]

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.